Tine 2.0 - en to th translation catalogue (24 entries)

en: You do not have admin rights on Sales
th: คุณไม่มีสิทธิ์ของผู้ดูแลระบบใน Sales

en: Number
th: หมายเลข

en: Title
th: คำนำหน้าชื่อ

en: Description
th: การอธิบาย

en: Cleared
th: เคลียร์แล้ว

en: Contract | Contracts
th[0]: สัญญา

en: Name
th: ชื่อ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Lead Cost Center
th: ศูนย์ต้นทุนนำ

en: Enter description...
th: ใส่ คำอธิบาย

en: Product | Products
th[0]: สินค้า

en: OK
th: ตกลง

en: My Products
th: สินค้าของฉัน

en: My Contracts
th: สัญญาของฉัน

en: Contracts created by myself
th: สัญญาที่สร้างขึ้นโดยฉันเอง

en: Contract Number Creation
th: การสร้างหมายเลขสัญญา

en: Should the contract number be set manually or be auto-created?
th: หมายเลขสัญญาควรจะมีการสร้างโดยอัตโนมัติหรือใส่หมายเลขเอง?

en: automatically
th: โดยอัตโนมัติ

en: manually
th: ด้วยมือ

en: Contract Number Validation
th: ความถูกต้องของหมายเลขสัญญา

en: Category
th: ประเภท

en: Manufacturer
th: ผู้ผลิต

en: Responsible
th: รับผิดชอบ

en: Time Account
th: บัญชีเวลา
