Tine 2.0 - en to sq translation catalogue (148 entries)

en: Performing Environment Checks...
sq: Duke kryer kontrollet e ambientit...

en: There could not be found any {0}. Please try to change your filter-criteria, view-options or the {1} you search in.
sq: Nuk u gjet ndonje {0}. Ju lutem provoni të ndryshoni kërkesat e fitrave tuaj, mundësite e shfaqesose {1} ku kërkoni

en: Check
sq: Kontrollo

en: Result
sq: Rezultati

en: Run setup tests
sq: Kryej teste konfigurimi

en: Ignore setup tests
sq: Injoro testet e konfigurimit

en: Install application
sq: Instalo aplikacionin

en: Name
sq: Emër

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Order
sq: Porosi

en: Installed Version
sq: Versioni i Instaluar

en: Available Version
sq: Version i disponueshëm

en: Depends on
sq: Varet nga

en: Uninstall application
sq: Ç'instalo aplikacionin

en: Go to {0} login
sq: Shko tek hyrja {0}

en: uninstall
sq: Ç'instalo

en: Do you really want to uninstall the application(s)?
sq: Doni vërtet të ç'instaloni aplikacionin(et)?

en: This may take a while
sq: Kjo mund të dojë pak kohë

en: Dependency Violation
sq: Shkelje të Varësive

en: Delete all existing users and groups
sq: Fshij të gjithë Grupet dhe Përdoruesit

en: Switching from SQL to LDAP will delete all existing User Accounts, Groups and Roles. Do you really want to switch the accounts storage backend to LDAP ?
sq: Ndryshimi nga SQL në LDAP do të fshijë të gjitha Logaritë e Përdoruesëve, Grupet, dhe RoletDoni vërtetë të ndryshoni arkivën fundore të përdoruesve në LDAP?

en: Backend
sq: Fundori

en: TLS client certificate
sq: Certifikata TSL e klientit

en: Initial Admin User
sq: Administratori Fillestar

en: Initial admin login name
sq: Emri fillestar hyrës i administratorit

en: Initial admin Password
sq: Fjalëkalimi fillestar i administratorit

en: Password confirmation
sq: Konfirmim i fjalëkalimit

en: Authentication provider
sq: Dhënësi i autentifikimit

en: Try to split username
sq: Mundohu të ndash Emrin e përdoruesit

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Account canonical form
sq: Llogari e autorizuar nga

en: Account domain short name
sq: Emri i shkurtër i llogarisë domain

en: Host
sq: Pritësi(Host)

en: Login name
sq: Emri i Hyrjes

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Bind requires DN
sq: Bind kërkon DN

en: Start TLS
sq: Nis TSL

en: Port
sq: Porta

en: Base DN
sq: DN bazë

en: Search filter
sq: Filtri i kërkimit

en: Hostname
sq: Emri i Pritësit(Host)

en: Secure Connection
sq: Lidhje e sigurtë

en: None
sq: Asnjë

en: Append domain to login name
sq: Bashkangjit domain me emrin e hyrjes

en: Certificate validation
sq: Vertetimi i certifikates

en: CA file
sq: Skedari CA

en: CRL directory
sq: Dosja e CRL

en: Accounts storage
sq: Vëndruajtja e Llogarive

en: Default user group name
sq: Emri i paracaktuar i grupit të përdoruesve

en: Default admin group name
sq: Emri i paracaktuar i grupit të administratorëve

en: Login panel
sq: Paneli Hyrjes

en: Reuse last username logged
sq: Ri-përdor emrin e përdoruesit të fundit

en: Password Settings
sq: Konfigurimet e Fjalëkalimit

en: User can change password
sq: Përdoruesi mund të ndryshojë fjalëkalimin

en: Enable password policy
sq: Aktivizo politikën e fjalëkalimit

en: Only ASCII
sq: Vetëm ASCII

en: Minimum length
sq: Gjatësia minimale

en: Minimum word chars
sq: minimumi i karaktereve në fjalë

en: Minimum uppercase chars
sq: Minimumi i karaktereve të mëdha

en: Minimum special chars
sq: Minimumi i karaktereve të vecanta

en: Minimum numbers
sq: Minimumi i numrave

en: Forbid part of username in password
sq: Mos lejo një pjesë të emirt të përdoruesit në fjalëkalim

en: Redirect Settings
sq: Ridrejto konfigurimet

en: Redirect Url (redirect to login screen if empty)
sq: Ridrejto URL(ridrejto tek pamja e hyrjes nëse është bosh)

en: Redirect Always (if No, only redirect after logout)
sq: Ridrejto gjithmonë (nëse Jo, ridrejto pas daljes)

en: Redirect to referring site, if exists
sq: Ridrejto tek faqja referuese, nëse ekziton

en: Password encoding
sq: Kodim i Fjalëkalimit

en: plain
sq: i thjeshtë

en: User DN
sq: DN e Përdoruesit

en: User Filter
sq: Filtri i Përdoruesit

en: User Search Scope
sq: Qëllimi i kërkimit të përdoruesit

en: Groups DN
sq: DN e Grupeve

en: Group Filter
sq: Filtri i Grupeve

en: Group Search Scope
sq: Qëllimi i Kerkimit të Grupeve

en: Use Rfc 2307 bis
sq: Përdor Rfc 2307 bis

en: Maintain RFC 2307 attributes
sq: Ruaj atributet RFC 2307

en: Min User Id
sq: ID minimale e Përdoruesit

en: Max User Id
sq: ID maksimale e Përdoruesit

en: Min Group Id
sq: ID minimale e Grupit

en: Max Group Id
sq: ID maksimale e Grupit

en: Group UUID Attribute name
sq: Emiri i atributit UUID të Grupit

en: User UUID Attribute name
sq: Emri i atrubutit UUID të përdoruesit

en: Readonly access
sq: E drejtë vetëm për të lexuar

en: Save config and install
sq: Ruaj konfigurimin dhe instalo

en: Save config
sq: Ruaj konfigurimin

en: Passwords don't match
sq: Fajlëkalimet nuk përkojnë

en: Should not be empty
sq: Nuk duhet të jetë bosh

en: File
sq: Skedar

en: Setup Authentication
sq: Autentifikimi i Konfigurimit

en: Username
sq: Emri Përdoruesit

en: Database
sq: Databaza

en: User
sq: Përdorues

en: Prefix
sq: Prefiks

en: Logging
sq: Hyrje

en: Filename
sq: Emri i Skedarit

en: Priority
sq: Prioriteti

en: Caching
sq: Duke Fshehur(caching)

en: Lifetime (seconds)
sq: Kohzgjatja (seconda)

en: Path
sq: Rruga

en: Queue
sq: Rradhë

en: Session
sq: Seksion

en: Temporary files
sq: Skedarë të përkohshëm

en: Temporary Files Path
sq: Rrugë e përkohshme e skedarëve

en: Filestore directory
sq: Vendruajtja e skedarëve

en: Filestore Path
sq: Rruga e vendruajtjes së skedarëve

en: Addressbook Map panel
sq: Paneli i hartës së Bllokut të adresave

en: Map panel
sq: Paneli hartës

en: disabled
sq: ç'aktivizuar

en: enabled
sq: aktivizuar

en: Config file is not writable
sq: Skedari i konfigurimit nuk është i shkruajtshëm

en: Download config file
sq: Shkarko skedarin e konfigurimit

en: Standard IMAP
sq: IMAP standart

en: Standard SMTP
sq: SMPT standarte

en: Use system account
sq: Përdor llogarinë e sistemit

en: Cyrus Admin
sq: Administrator Cyrus

en: Cyrus Admin Password
sq: Fjalëkalimi i administratorit Cyrus

en: Use proxy auth
sq: Përdor autentifikim proxy

en: Authentication
sq: Autentifikim

en: Login
sq: Hyrje

en: Plain
sq: E thjeshtë

en: Primary Domain
sq: Domain parësor

en: Secondary Domains (comma separated)
sq: Domain dytësor (e ndare me presje)

en: Notifications service address
sq: Adresa e shërbimit të njoftimeve

en: Notification Username
sq: Emër përdoruesi i njoftuesit

en: Notification Password
sq: Fjalëkalimi i njoftuesit

en: Notifications local client (hostname or IP address)
sq: Klienti lokal i njoftimeve ( emri pritesit(host) ose adresa IP)

en: MySql Hostname
sq: Emri Pritësit(host) MySql

en: MySql Database
sq: Databaza MySql

en: MySql User
sq: Përdoruesi MySql

en: MySql Password
sq: Fjalëkalimi MySql

en: MySql Port
sq: Porta MySql

en: User or UID
sq: Përdorues ose UID

en: Group or GID
sq: Grup ose GID

en: Home Template
sq: Shablloni kryesor

en: Password Scheme
sq: Skema e Fjalëkalimit

en: Application | Applications
sq[0]: Aplikacion
sq[1]: Aplikacione

en: Terms and Conditions
sq: Kushtet dhe Konditat

en: Setup Checks
sq: Kontrolle Konfigurimi

en: Config Manager
sq: Menaxhuesi i Konfigurimeve

en: Authentication/Accounts
sq: Autentifikimi/Llogaritë

en: Email
sq: E-Postë

en: Application Manager
sq: Menaxheri i Aplikacioneve

en: I have read the license agreement and accept it
sq: Unë e kam lexuar marrveshjen e licensave dhe e kam pranuar atë

en: License Agreement
sq: Marveshje Licensash

en: I have read the privacy agreement and accept it
sq: Unë e kam lexuar marrveshjen e fshehtësive dhe e kam pranuar atë

en: Privacy Agreement
sq: Marrveshje e Fshehtësive

en: Accept Terms and Conditions
sq: Prano Kushtet dhe Konditat
