Tine 2.0 - en to sv_SE translation catalogue (130 entries)

en: Performing Environment Checks...
sv_SE: Gör Omgivnings Kontroller...

en: There could not be found any {0}. Please try to change your filter-criteria, view-options or the {1} you search in.
sv_SE: Inga

en: Check
sv_SE: Kontrollera

en: Result
sv_SE: Resultat

en: Run setup tests
sv_SE: Kör installations tester

en: Ignore setup tests
sv_SE: Ignorera installations tester

en: Install application
sv_SE: Installera applikation

en: Name
sv_SE: Namn

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Installed Version
sv_SE: Installerad Version

en: Available Version
sv_SE: Tillgänglig Version

en: Depends on
sv_SE: Beror på

en: Uninstall application
sv_SE: Avinstallera applikation

en: Go to {0} login
sv_SE: Gå till {0} Logga in

en: uninstall
sv_SE: Avinstallera

en: Do you really want to uninstall the application(s)?
sv_SE: Vill du verkligen avinstallera programmet (n)?

en: This may take a while
sv_SE: Detta kan ta ett tag

en: Dependency Violation
sv_SE: Överträdelse

en: Delete all existing users and groups
sv_SE: radera alla existerande användare och grupper

en: Switching from SQL to LDAP will delete all existing User Accounts, Groups and Roles. Do you really want to switch the accounts storage backend to LDAP ?
sv_SE: Växla från SQL till LDAP kommer att ta bort alla befintliga användarkonton, grupper och roller. Vill du verkligen byta konto lagring backend till LDAP?

en: Initial Admin User
sv_SE: Första Administratörs Användare

en: Initial admin login name
sv_SE: Första administratörs användarnamn

en: Initial admin Password
sv_SE: Första administratörs Lösenord

en: Password confirmation
sv_SE: Lösenords konfirmation

en: Authentication provider
sv_SE: autentiserings leverantör

en: Try to split username
sv_SE: Försök att dela användarnamn

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: nej

en: Account canonical form
sv_SE: Konto canonical form

en: Account domain short name
sv_SE: Konto Domän kort namn

en: Login name
sv_SE: Inloggnins namn

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Bind requires DN
sv_SE: Bind kräver DN

en: Port
sv_SE: port

en: Base DN
sv_SE: Bas DN

en: Search filter
sv_SE: Sök filter

en: Hostname
sv_SE: Host namn

en: Secure Connection
sv_SE: Säker Anslutning

en: None
sv_SE: Ingen

en: Append domain to login name
sv_SE: Fäst domän till inloggnings namn

en: Accounts storage
sv_SE: Konto lagring

en: Default user group name
sv_SE: Standard användare grupp namn

en: Default admin group name
sv_SE: Standard admin grupp namn

en: Password Settings
sv_SE: Lösenordsinställningar

en: User can change password
sv_SE: Användare kan byta lösenord

en: Enable password policy
sv_SE: Aktivera lösenordspolicy

en: Only ASCII
sv_SE: Endast ASCII

en: Minimum length
sv_SE: Minst antal tecken

en: Minimum word chars
sv_SE: Minsta antal små bokstäver

en: Minimum uppercase chars
sv_SE: Minsta antal stora bokstäver

en: Minimum special chars
sv_SE: Minsta antal specialtecken

en: Minimum numbers
sv_SE: Minsta antal siffror

en: Redirect Settings
sv_SE: Ändra Inställningar

en: Redirect Url (redirect to login screen if empty)
sv_SE: Ändra Url (Ändra till logga in sida om det är tomt)

en: Redirect Always (if No, only redirect after logout)
sv_SE: Ändra Alltid (om Nej, bara ändra efter utloggning)

en: Redirect to referring site, if exists
sv_SE: Ändra till hänvisnings sida, om en sådan existerar

en: Password encoding
sv_SE: Lösenord kodning

en: User DN
sv_SE: Användar DN

en: User Filter
sv_SE: Användar Filter

en: User Search Scope
sv_SE: Användar Sök Fällt

en: Groups DN
sv_SE: Grupp DN

en: Group Filter
sv_SE: Grupp Filter

en: Group Search Scope
sv_SE: Grupp Sök Fällt

en: Use Rfc 2307 bis
sv_SE: Använd Rfc 2307 bis

en: Min User Id
sv_SE: Minsta Användar Id

en: Max User Id
sv_SE: Max användar Id

en: Min Group Id
sv_SE: Minsta Grupp Id

en: Max Group Id
sv_SE: Max Grupp Id

en: Group UUID Attribute name
sv_SE: Grupp UUID Attributnamn

en: User UUID Attribute name
sv_SE: Användare UUID Attributnamn

en: Readonly access
sv_SE: Bara läsrättighet

en: Save config and install
sv_SE: Spara ändring och installera

en: Save config
sv_SE: Spara ändring

en: Passwords don't match
sv_SE: Lösenord matchar inte

en: Should not be empty
sv_SE: Ska inte vara tom

en: File
sv_SE: Fil

en: Setup Authentication
sv_SE: Inställnings Autentisering

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Database
sv_SE: Databas

en: User
sv_SE: Användare

en: Logging
sv_SE: Loggar

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Caching
sv_SE: Fångar

en: Lifetime (seconds)
sv_SE: Livstid (sekunder)

en: Path
sv_SE: Väg

en: Session
sv_SE: Se

en: Temporary files
sv_SE: Temporära filer

en: Temporary Files Path
sv_SE: Temporära Fil Vägar

en: Filestore directory
sv_SE: Session

en: Filestore Path
sv_SE: Fillagrings väg

en: Addressbook Map panel
sv_SE: Adressboks karta

en: Map panel
sv_SE: Karta

en: disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Config file is not writable
sv_SE: Config fil är inte skrivbar

en: Download config file
sv_SE: Ladda ner config fil

en: Use system account
sv_SE: Använd system konto

en: Cyrus Admin
sv_SE: Cyrus Administratör

en: Cyrus Admin Password
sv_SE: Cyrus Administratörs Lösenord

en: Authentication
sv_SE: Autentisering

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Plain
sv_SE: Vanlig

en: Primary Domain
sv_SE: Primär Domän

en: Secondary Domains (comma separated)
sv_SE: Sekundära Domäner (komma separerade)

en: Notifications service address
sv_SE: Meddelande service adress

en: Notification Username
sv_SE: Meddelande Användarnamn

en: Notification Password
sv_SE: Meddelande Lösenord

en: Notifications local client (hostname or IP address)
sv_SE: Meddelande lokal klient (hostname eller IP adress)

en: MySql Database
sv_SE: Mysql Databas

en: MySql User
sv_SE: MySql Användare

en: MySql Password
sv_SE: MySql Lösenord

en: User or UID
sv_SE: Användare eller UID

en: Group or GID
sv_SE: Grupp eller GID

en: Home Template
sv_SE: hem-mall

en: Password Scheme
sv_SE: Lösenord ordning

en: PLAIN-MD5
sv_SE: VANLIG-MD5

en: PLAIN
sv_SE: VANLIG

en: Application | Applications
sv_SE[0]: Applikation
sv_SE[1]: Applikationer

en: Terms and Conditions
sv_SE: Villkor

en: Setup Checks
sv_SE: Inställnings Kontroller

en: Config Manager
sv_SE: Config hanterare

en: Authentication/Accounts
sv_SE: Verifiering / konton

en: Email
sv_SE: E-post

en: Application Manager
sv_SE: Applikation Hanterare

en: I have read the license agreement and accept it
sv_SE: Jag har läst licens avtalet och accepterat det

en: License Agreement
sv_SE: Licens Avtal

en: I have read the privacy agreement and accept it
sv_SE: jag har läst sekretess avtalet och accepterat det.

en: Privacy Agreement
sv_SE: Sekretess Avtal

en: Accept Terms and Conditions
sv_SE: Acceptera Villkor
