Tine 2.0 - en to fi translation catalogue (60 entries)

en: You have to supply a due date, because an alarm ist set!
fi: Määritä määräpäivä koska hälytys on asetettu!

en: Summary
fi: Yhteeneveto

en: Due date
fi: Määräpäivä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Organizer
fi: Järjestäjä

en: Add Responsible ...
fi: Lisää vastuuhenkilö ...

en: Notes
fi: Huomautukset

en: Enter description...
fi: Lisää kuvaus....

en: Percentage
fi: Prosenttia

en: Status | Status
fi[0]: Tila
fi[1]: Tilat

en: Completed
fi: Valmis

en: Do you really want to delete the selected task? | Do you really want to delete the selected tasks?
fi[0]: Haluatko poistaa valitun tehtävän?
fi[1]: Haluatko poistaa valitut tehtävät?

en: Tags
fi: Tagit

en: Add a task...
fi: Lisää tehtävä...

en: Due Date
fi: Määräpäivä

en: Percent
fi: Prosenttia

en: Responsible
fi: Vastuuhenkilö

en: Task | Tasks
fi[0]: Tehtävä
fi[1]: Tehtävät

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: to do list | to do lists
fi[0]: tehtävälista
fi[1]: tehtävälistat

en: to do lists
fi: tehtävälista

en: Last Modified Time
fi: Muokattu viimeksi

en: Last Modified By
fi: Muokannut viimeksi

en: Creation Time
fi: Luontiaika

en: Created By
fi: Luonut

en: New Task
fi: Uusi tehtävä

en: All my tasks
fi: Kaikki tehtäväni

en: Default Favorite
fi: Oletus suosikki

en: The default favorite which is loaded on Tasks startup
fi: Oletus suosikki joka ladataan käynnistettäessä

en: Default Task List
fi: Oletus tehtävälista

en: The default task list to create new tasks in.
fi: Lista, johon uudet tehtävät luodaan oletusarvoisesti.

en: Tasks status available
fi: Tehtävien tila saatavilla

en: Possible tasks status. Please note that additional attendee status might impact other Tasks systems on export or syncronisation.
fi: Mahdolliset tehtävän vaiheet. Huomaathan, että lisätyt vaiheet eivät välttämättä välity oikein toisiin tehtävänhallintajärjestelmiin.

en: No response
fi: Ei vastausta

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: In process
fi: Työn alla

en: Task priorities available
fi: Tehtävien tärkeysjärjestys saatavilla

en: Possible task priorities. Please note that additional priorities might impact other Tasks systems on export or syncronisation.
fi: Mahdolliset prioriteetit, joita tehtävälle voi antaa. Huomaathan, että lisätyt prioriteetit eivät välttämättä välity oikein toisiin tehtävänhallintajärjestelmiin.

en: low
fi: alhainen

en: normal
fi: normaali

en: high
fi: korkea

en: urgent
fi: tärkeä

en: %s's personal tasks
fi: %s's henkilökohtaisia tehtäviä

en: Due
fi: Määräpäivä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Lead
fi: Vainu

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Email
fi: Sähköposti

en: All tasks of my taskslists
fi: Oman tehtävälistan tehtävät

en: My open tasks
fi: Avoimet tehtäväni

en: My open tasks this week
fi: Avoimet tehtäväni tällä viikolla

en: All tasks for me
fi: Kaikki tehtäväni

en: All tasks that I am responsible for
fi: Tehtävät, joissa olen vastuuhenkilö

en: Last modified by me
fi: Edellinen muokkaukseni

en: All tasks that I have last modified
fi: Kaikki tehtävät joita olen muokannut

en: Tasks without responsible
fi: Tehtävä ilman vastausta

en: manage shared task lists
fi: hallitse jaettua tehtävää

en: Create new shared tasks lists
fi: Luo uusi jaettu tehtävä

en: manage shared tasks favorites
fi: hallitse jaetun tehtävän suosikkeja

en: Create or update shared tasks favorites
fi: Luo tai päivitä jaettujen tehtävien suosikkeja
