Tine 2.0 - en to sv_SE translation catalogue (57 entries)

en: You have to supply a due date, because an alarm ist set!
sv_SE: Du måste ange ett förfallodatum, för ett alarm är ställt

en: Summary
sv_SE: Summa

en: Due date
sv_SE: Förfallo datum

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Organizer
sv_SE: Organiserare

en: Add Responsible ...
sv_SE: Lägg till Ansvarig ...

en: Notes
sv_SE: Noteringar

en: Enter description...
sv_SE: Ange beskrivning

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: Status | Status
sv_SE[0]: Status
sv_SE[1]: statusar

en: Completed
sv_SE: Avslutande

en: Do you really want to delete the selected task? | Do you really want to delete the selected tasks?
sv_SE[0]: Vill du verkligen radera den valda uppgiften?
sv_SE[1]: Vill du verkligen radera dem valda uppgifterna?

en: Tags
sv_SE: Taggar

en: Add a task...
sv_SE: Lägg till en uppgift...

en: Due Date
sv_SE: Förfallo datum

en: Percent
sv_SE: Procent

en: Responsible
sv_SE: Ansvarig

en: Task | Tasks
sv_SE[0]: Uppgift
sv_SE[1]: Uppgifter

en: Tasks
sv_SE: Uppgifter

en: to do list | to do lists
sv_SE[0]: att göra lista
sv_SE[1]: att göra listor

en: to do lists
sv_SE: att göra listor

en: Last Modified Time
sv_SE: Senast ändrad

en: Last Modified By
sv_SE: Senast ändrad av

en: Creation Time
sv_SE: Skapande Tid

en: Created By
sv_SE: Skapad av

en: New Task
sv_SE: Ny Uppgift

en: All my tasks
sv_SE: Alla mina uppgifter

en: Default Favorite
sv_SE: Standard Favorit

en: The default favorite which is loaded on Tasks startup
sv_SE: Standard favorit som är laddad på Uppgifts start

en: Default Task List
sv_SE: Standard Uppgift Lista

en: The default task list to create new tasks in.
sv_SE: Standard uppgift lista för att skapa nya uppgifter i.

en: Tasks status available
sv_SE: uppgifter status tillgänglig

en: Possible tasks status. Please note that additional attendee status might impact other Tasks systems on export or syncronisation.
sv_SE: Möjlig uppgifter status. Observera att ytterligare deltagare status kan påverka andra uppgifter system på export eller synkronisering.

en: No response
sv_SE: inget svar

en: Cancelled
sv_SE: Avbruten

en: In process
sv_SE: I process

en: Task priorities available
sv_SE: Uppgift prioriteringar tillgängligt

en: Possible task priorities. Please note that additional priorities might impact other Tasks systems on export or syncronisation.
sv_SE: Möjliga uppgift prioriteringar. Observera att ytterligare prioriteringar kan påverka andra uppgifter system på export eller synkronisering.

en: low
sv_SE: låg

en: high
sv_SE: hög

en: urgent
sv_SE: viktig

en: %s's personal tasks
sv_SE: %s personliga uppgifter

en: Due
sv_SE: För

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: All tasks of my taskslists
sv_SE: Alla uppgifter av min uppgiftslista

en: My open tasks
sv_SE: Mina öppna uppgifter

en: My open tasks this week
sv_SE: Mina öppna uppgifter denna vecka

en: All tasks for me
sv_SE: Alla uppgifter för mig

en: All tasks that I am responsible for
sv_SE: Alla uppgifter som Jag är ansvarig för

en: Last modified by me
sv_SE: Senast ändrad av mig

en: All tasks that I have last modified
sv_SE: Alla uppgifter som jag senast har ändrat

en: Tasks without responsible
sv_SE: Uppgifter utan ansvar

en: manage shared task lists
sv_SE: hantera delade uppgifts listor

en: Create new shared tasks lists
sv_SE: Skapa nya delade uppgifts listor

en: manage shared tasks favorites
sv_SE: hantera delade uppgifter favoriter

en: Create or update shared tasks favorites
sv_SE: Skapa eller uppdatera delade uppgifter favoriter
