Tine 2.0 - en to nl_NL translation catalogue (74 entries)

en: timeframe
nl_NL: Tijdframe

en: summary
nl_NL: samenvatting

en: Total Timesheets
nl_NL: Alle urenstaten

en: Billable Timesheets
nl_NL: Facturabele urenstaten

en: Total Time
nl_NL: Totale tijd

en: Time of Billable Timesheets
nl_NL: Tijd van facturabele urenstaten

en: Description
nl_NL: Beschrijving

en: Detail
nl_NL: Details

en: Export Timesheets
nl_NL: Exporteer urenstaten

en: Export as ODS
nl_NL: Exporteer als ODS

en: Export as CSV
nl_NL: Exporteer als CSV

en: Export as ...
nl_NL: Exporteer als ...

en: Failed
nl_NL: Niet gelukt

en: Could not save {0}.
nl_NL: Opslaan mislukt {0}.

en: Booking deadline for this Timeaccount has been exceeded.
nl_NL: Booking deadline voor dit tijdaccount is verlopen.

en: without contract
nl_NL: zonder contract

en: Add New Timeaccount
nl_NL: Nieuw urenaccount toevoegen

en: Unit
nl_NL: Eenheid

en: Unit Price
nl_NL: Eenheidsprijs

en: closed
nl_NL: gesloten

en: Cleared In
nl_NL: Afgemaakt in

en: Cleared at
nl_NL: Afgemaakt op

en: Cost Center
nl_NL: Kostenplaats

en: Responsible Person
nl_NL: Verantwoordelijke persoon

en: Timesheets are billable
nl_NL: Urenstaten zijn facturabel

en: Invoice
nl_NL: Factuur

en: Number
nl_NL: Nummer

en: Title
nl_NL: Titel

en: Access
nl_NL: Toegang

en: Permissions
nl_NL: Permissies

en: Time Account - Billed
nl_NL: Urenaccount - Gefactureerd

en: not yet billed
nl_NL: Nog niet gefactureerd

en: to bill
nl_NL: Factureren

en: billed
nl_NL: Gefactureerd

en: Time Account - Status
nl_NL: Urenaccount - Status

en: Book Own
nl_NL: Boek eigen

en: The grant to add Timesheets to this Timeaccount
nl_NL: Het recht om urenstaten aan dit Urenaccount toe te voegen

en: View All
nl_NL: Bekijk alle

en: The grant to view Timesheets of other users
nl_NL: Het recht om urenstaten van andere gebruikers in te zien

en: Book All
nl_NL: Boek alle

en: The grant to add Timesheets for other users
nl_NL: Het recht om urenstaten voor andere gebruikers toe te voegen

en: Manage Clearing
nl_NL: Beheer opschonen

en: The grant to manage clearing of Timesheets
nl_NL: Het recht om urenstaten op te schonen

en: Show closed
nl_NL: Zet gesloten

en: Timesheets ODS export configuration
nl_NL: Urenstaten export in ODS configureren

en: Use this configuration for the timesheet ODS export.
nl_NL: Gebruik deze configuratie voor de export naar ODS

en: default
nl_NL: standaard

en: none
nl_NL: Geen

en: last week
nl_NL: vorige week

en: Cleared in
nl_NL: Afgemaakt in

en: Billed
nl_NL: Gefactureerd

en: Booking deadline
nl_NL: Reserverings deadline

en: hour
nl_NL: uur

en: Time Account (Number - Title)
nl_NL: Tijd Account (Nummer - Titel)

en: Billable
nl_NL: Facturabel

en: Date
nl_NL: Datum

en: Start time
nl_NL: Start tijd

en: Duration
nl_NL: Duur

en: Timetracker
nl_NL: Tijdregistratie

en: My Timesheets today
nl_NL: Mijn urenstaten van vandaag

en: My Timesheets this week
nl_NL: Mijn urenstaten van deze week

en: My Timesheets last week
nl_NL: Mijn urenstaten van vorige week

en: My Timesheets this month
nl_NL: Mijn urenstaten van deze maand

en: My Timesheets last month
nl_NL: Mijn urenstaten van vorige maand

en: Timeaccounts to bill
nl_NL: Te factureren tijdaccounts

en: Timeaccounts not yet billed
nl_NL: Tijdaccounts nog niet gefactureerd

en: Timeaccounts already billed
nl_NL: Tijdaccounts al gefactureerd

en: Manage timeaccounts
nl_NL: Beheer tijdaccounts

en: Add, edit and delete timeaccounts (includes all timesheet grants)
nl_NL: Voeg toe, bewerk of verwijder urenstaten (inclusief alle rechten)

en: Add timeaccounts
nl_NL: Urenstaat toevoegen

en: Manage shared timeaccount favorites
nl_NL: Beheer gedeelde favoriete urenaccounts

en: Create or update shared timeaccount favorites
nl_NL: Maak of update gedeelde favoriete urenaccounts

en: Manage shared timesheet favorites
nl_NL: Beheer gedeelde favoriete urenstaten

en: Create or update shared timesheet favorites
nl_NL: Maak of update gedeelde favoriete urenstaten
