Tine 2.0 - en to sq translation catalogue (77 entries)

en: timeframe
sq: korniza kohore

en: summary
sq: përmbledhje

en: Total Timesheets
sq: Totali Tabelave kohore

en: Billable Timesheets
sq: Tabela kohore të faturueshme

en: Total Time
sq: Koha totale

en: Time of Billable Timesheets
sq: Koha e tabelave kohore të faturueshme

en: Description
sq: Përshkrim

en: Detail
sq: Detaj

en: Export Timesheets
sq: Eksporto Tabelat kohore

en: Export as ODS
sq: Eksporto si ODS

en: Export as CSV
sq: Eksporto si CSV

en: Export as ...
sq: Eksporto si...

en: Timesheet | Timesheets
sq[0]: Tabelë kohore
sq[1]: Tabela Kohore

en: Failed
sq: Dështoi

en: Could not save {0}.
sq: Nuk mund të ruhej {0}.

en: Booking deadline for this Timeaccount has been exceeded.
sq: Afati i rezervimit për këtë Llogari kohore është tejkaluar

en: Contract
sq: Marrëveshje

en: without contract
sq: pa marrëveshje

en: Unit
sq: Njësi

en: Unit Price
sq: Çmim njësie

en: Budget
sq: Buxhet

en: Status
sq: Staus

en: closed
sq: mbyllur

en: open
sq: hapur

en: Cleared In
sq: Pastruar në

en: Cleared at
sq: Pastruar në

en: Cost Center
sq: Qëndra e kostove

en: Timesheets are billable
sq: Tabelat kohore janë të faturueshme

en: Time Account | Time Accounts
sq[0]: Llogaria kohore
sq[1]: Llogaritë kohore

en: Number
sq: Numër

en: Title
sq: Titull

en: Access
sq: Hyrje

en: Permissions
sq: Autorizime

en: Time Account - Billed
sq: Llogari kohore - Faturuar

en: not yet billed
sq: e pafaturuar akoma

en: to bill
sq: për tu faturuar

en: billed
sq: faturuar

en: Time Account - Status
sq: Llogari kohore - Status

en: Book Own
sq: Rezervo tënden

en: The grant to add Timesheets to this Timeaccount
sq: E drejta për të shtuar Tabela Kohore tek kjo Llogari kohore

en: View All
sq: Shiko të gjitha

en: The grant to view Timesheets of other users
sq: E drejta për të parë Tabelat Kohore të përdoruesve të tjerë

en: Book All
sq: Rezervo të gjitha

en: The grant to add Timesheets for other users
sq: E drejta për të shtuar Tabela Kohore për përdoruesit e tjerë

en: Manage Clearing
sq: Menaxho Pastrimin

en: The grant to manage clearing of Timesheets
sq: E drejta për të menaxhuar pastrimin e Tabelave Kohore

en: Show closed
sq: Trego të mbyllurat

en: Timesheets ODS export configuration
sq: Konfigurimi i eksportimit ODS të Tabelave kohore

en: Use this configuration for the timesheet ODS export.
sq: Përdor këtë konfigurim për eksportin ODS të tabelave kohore

en: default
sq: paracaktuar

en: none
sq: askush

en: last week
sq: javën e shkuar

en: Cleared in
sq: Pastruar në

en: Billed
sq: Faturuar

en: Booking deadline
sq: Afati i fundit i rezervimit

en: Account
sq: Llogari

en: Time Account (Number - Title)
sq: Llogari Kohore (Numër - Titull)

en: Billable
sq: E faturueshme

en: Date
sq: Datë

en: Start time
sq: Koha e fillimit

en: Duration
sq: Kohëzgjatja

en: Timetracker
sq: Matësi kohor

en: My Timesheets today
sq: Tabelat e mia kohore sot

en: My Timesheets this week
sq: Tabelat e mia kohore këtë javë

en: My Timesheets last week
sq: Tabelat e mia kohore të javës së shkuar

en: My Timesheets this month
sq: Tabelat e mia kohore këtë muaj

en: My Timesheets last month
sq: Tabelat e mia kohore të muajit të shkuar

en: Timeaccounts to bill
sq: Llogari kohore për tu faturuar

en: Timeaccounts not yet billed
sq: Llogari kohore akoma të pa faturuara

en: Timeaccounts already billed
sq: Llogari kohore të faturuara

en: Manage timeaccounts
sq: Menaxho llogaritë kohore

en: Add, edit and delete timeaccounts (includes all timesheet grants)
sq: Shto, modifiko dhe fshij llogaritë kohore (përfshirë të gjithë E drejta e tabelës kohore)

en: Add timeaccounts
sq: Shto llogari kohore

en: Manage shared timeaccount favorites
sq: Menaxho preferencialet e llogarive kohore të ndara

en: Create or update shared timeaccount favorites
sq: Krijo ose përditëso llogari kohore preferenciale të ndara

en: Manage shared timesheet favorites
sq: Menaxho preferenciale tabelash kohore të ndara

en: Create or update shared timesheet favorites
sq: Krijo ose përditëso preferencialet e tabelave kohore të ndara
