Tine 2.0 - en to sv_SE translation catalogue (70 entries)

en: timeframe
sv_SE: Tidram

en: summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Total Timesheets
sv_SE: Totala tidrapporter

en: Billable Timesheets
sv_SE: Debiterbara tidrapporter

en: Total Time
sv_SE: Total tid

en: Time of Billable Timesheets
sv_SE: Tid för debiterbara tidrapporter

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Detail
sv_SE: Detalj

en: Export Timesheets
sv_SE: Exportera tidrapporter

en: Export as ODS
sv_SE: Exportera som ODS

en: Export as CSV
sv_SE: Exportera som CVS

en: Export as ...
sv_SE: Exportera som...

en: Timesheet | Timesheets
sv_SE[0]: Tidrapport
sv_SE[1]: Tidrapporter

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Could not save {0}.
sv_SE: Kunde inte spara {0}.

en: Booking deadline for this Timeaccount has been exceeded.
sv_SE: Deadline för detta tidkonto har överskridits.

en: Contract
sv_SE: Kontrakt

en: without contract
sv_SE: utan kontrakt

en: Unit
sv_SE: Enhet

en: Unit Price
sv_SE: Pris per enhet

en: closed
sv_SE: stängd

en: open
sv_SE: öppen

en: Cleared In
sv_SE: Rensad

en: Cost Center
sv_SE: Kostnadsställe

en: Timesheets are billable
sv_SE: Tidrapporter är debiterbara

en: Time Account | Time Accounts
sv_SE[0]: Tidkonto
sv_SE[1]: Tidkonton

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Title
sv_SE: Titel

en: Access
sv_SE: Tillgång

en: Permissions
sv_SE: Rättigheter

en: Time Account - Billed
sv_SE: Tidspool - Debiterad

en: not yet billed
sv_SE: Icke fakturerad

en: to bill
sv_SE: att fakturera

en: billed
sv_SE: fakturerad

en: Time Account - Status
sv_SE: Tidkonto - Status

en: Book Own
sv_SE: Boka egen

en: The grant to add Timesheets to this Timeaccount
sv_SE: Möjlighet att lägga till tidrapport till detta tidkonto

en: View All
sv_SE: Se alla

en: The grant to view Timesheets of other users
sv_SE: Möjlighet att se andra användarnas tidrapporter

en: Book All
sv_SE: Boka alla

en: The grant to add Timesheets for other users
sv_SE: Möjlighet att lägga till tidrapporter för andra användare

en: Manage Clearing
sv_SE: Hantera rensning

en: The grant to manage clearing of Timesheets
sv_SE: Möjlighet att hantera rensning av tidrapporter

en: Show closed
sv_SE: Visa stängda

en: Timesheets ODS export configuration
sv_SE: Konfiguration för exportering av tidrapporter i ODS-format

en: Use this configuration for the timesheet ODS export.
sv_SE: Använd denna konfiguration för exportering av tidrapporter i ODS-format.

en: default
sv_SE: standard

en: none
sv_SE: ingen

en: last week
sv_SE: förra veckan

en: Cleared in
sv_SE: Rensade i

en: Billed
sv_SE: Fakturerad

en: Booking deadline
sv_SE: Deadline för bokning

en: Account
sv_SE: Konto

en: Time Account (Number - Title)
sv_SE: Tidspool(Nummer - Titel)

en: Billable
sv_SE: Fakturerbar

en: Date
sv_SE: Datum

en: Start time
sv_SE: Starttid

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Timetracker
sv_SE: Tidhanterare

en: My Timesheets today
sv_SE: Mina tidrapporter i dag

en: My Timesheets this week
sv_SE: Mina tidrapporter denna vecka

en: My Timesheets last week
sv_SE: Mina tidrapporter förra veckan

en: My Timesheets this month
sv_SE: Mina tidrapporter denna månad

en: My Timesheets last month
sv_SE: Mina tidrapporter förra månaden

en: Timeaccounts to bill
sv_SE: Tidkonto att fakturera

en: Timeaccounts not yet billed
sv_SE: Ännu ej fakturerade tidkonto

en: Timeaccounts already billed
sv_SE: Redan fakturerade tidkonto

en: Manage timeaccounts
sv_SE: Hantera tidkonton

en: Add, edit and delete timeaccounts (includes all timesheet grants)
sv_SE: Lägg till, redigera och radera tidskonton (inklusive alla tidrapporter)

en: Add timeaccounts
sv_SE: Lägg till tidkonton
