Tine 2.0 - en to bg translation catalogue (222 entries)

en: unknown
bg: неоппределен

en: There are no applications enabled for you. Please contact your administrator.
bg: Няма активирани програми за Вас. Моля свържете се с Вашият администратор.

en: Password
bg: Парола

en: Apply
bg: Добави

en: Please Wait
bg: Моля изчакайте

en: Read
bg: Четене

en: Edit
bg: Редакция

en: Authorisation Required
bg: Изискано упълномощаване

en: Your session timed out. You need to login again.
bg: Времевият лимит на сесията е преминат. Трявва да се регистрирате наново.

en: Insufficient Rights
bg: Липса на права

en: Sorry, you are not permitted to perform this action
bg: За съжаление Вие нямате необходимите за това права.

en: Not Found
bg: Нищо не е намерено

en: Sorry, your request could not be completed because the required data could not be found. In most cases this means that someone already deleted the data. Please refresh your current view.
bg: Вашето запитване не може ла въде отговорено поради липсваща информация. Най-често това се случва когато някой друг потребител е изтрил нещо....

en: Concurrent Updates
bg: Конкурентно актуализиране

en: Someone else saved this record while you where editing the data. You need to reload and make your changes again.
bg: Някой друг е запаметил документацията докато Вие сте редактирали данните. Трябва да заредите и наново да направите промяната.

en: Connection lost, please check your network!
bg: Връзка е прекъсната. Моля проверете връзката Ви с интернет!

en: New {0}
bg: Нови {0}

en: Cancel
bg: Прекъсни

en: Success
bg: Успех

en: Failure
bg: Грешка

en: Login
bg: Вход

en: Username
bg: Потребителско име

en: Please wait!
bg: Моля изчакайте!

en: Login failure
bg: Неуспешен вход

en: Logging you in...
bg: Вашите входни данни се обработват...

en: Please wait
bg: Моля изчакайте

en: Errors
bg: Грешки

en: Please fix the errors noted.
bg: Моля отстранете отбелязаните грешки.

en: Please enter your login data
bg: Моля задайте Вашите входни данни.

en: Tags
bg: Категории

en: Loading
bg: Зарежда

en: Image Failed
bg: Грешка при обработка на снимка

en: Could not load image. Please notify your Administrator
bg: Неуспешено зареждане (Upload) на снимка. Моля обърнете се към Вашият администратор.

en: Not An Image
bg: Не е снимка (изображение)

en: Upload Failed
bg: Неуспешено зареждане (Upload)

en: Could not upload image. Please notify your Administrator
bg: Неуспешено зареждане (Upload) на снимка. Моля обърнете се към Вашият администратор.

en: Change Image
bg: Замени снимка

en: Crop Image
bg: Обрежи снимка

en: Delete Image
bg: Изтрий снимка

en: Show Original Image
bg: Показва оригинална снимка

en: Software Version
bg: Версия на програмата

en: choose other {0}...
bg: избери други {0}...

en: enter searchfilter
bg: задай филтър на търсене

en: online
bg: мрежов режим на работа

en: offline
bg: локален режим на работа

en: {0} selected
bg: {0} селектиран

en: Unselect all
bg: Освободи от селекция

en: Select all pages ({0} records)
bg: Селектирай всички страници ({0} записи)

en: Toggle selection
bg: Обърни селекцията

en: Abnormal End
bg: Програмен срив

en: Send Report
bg: Изпрати рапорт

en: An error occurred, the program ended abnormal.
bg: Грешка, водеща до рограмен срив.

en: The last action you made was potentially not performed correctly.
bg: Възможно е вашата последна операция до не е изпълнена коректно.

en: Please help improving this software and notify the vendor. Include a brief description of what you where doing when the error occurred.
bg: Изпращайки протокол Вие подпомагате усавършенстването на програмата. Моля опишете вашите стъпки преди настъпването на грешката.

en: Description
bg: Описание

en: Send Contact Information
bg: Изпраща информация на контакта

en: Details:
bg: Детайли:

en: Sending report...
bg: Изпраща рапорт...

en: Please wait a moment
bg: Моля изчакайте малко

en: Transmission Completed
bg: Край на изпращането

en: Your report has been sent. Thanks for your contribution
bg: Вашият протокол е изпратен. Блегодарим Ви за съдействието.

en: Please restart your browser now!
bg: Моля рестартирайте сега Вашия браузър!

en: Name
bg: Име

en: personal
bg: личен

en: {0} minute | {0} minutes
bg[0]: {0} минута
bg[1]: {0} минути

en: {0} hour | {0} hours
bg[0]: {0} час
bg[1]: {0} часа

en: {0} workday | {0} workdays
bg[0]: {0} работен ден
bg[1]: {0} работни дни

en: Confirm
bg: Потвърди

en: All {0}
bg: Всички {0}

en: Shared {0}
bg: Общи  {0}

en: Other Users {0}
bg: Други потребители {0}

en: My {0}
bg: Моите {0}

en: User: {0}
bg: Потребител: {0}

en: Preferences
bg: Настройки

en: Change password
bg: Смени парола

en: Logout
bg: Изход

en: Are you sure you want to logout?
bg: Наистина ли желаете да излезете?

en: Logging you out...
bg: Подготвя излизане...

en: Custom Fields
bg: Дорълнителни полета

en: Searching...
bg: Търси...

en: Add {0}
bg: Добавяне {0}

en: Rename {0}
bg: Преименуване {0}

en: Delete {0} | Delete {0}
bg[0]: Изтриване {0}
bg[1]: Изтривания {0}

en: Reload {0}
bg: Презареждане {0}

en: Please enter the name of the new {0}:
bg: Моля задайте име на новите {0}:

en: No {0} added
bg: Няма добавени {0}

en: You have to supply a {0} name!
bg: Трябва да зададете едно {0} име!

en: Creating {0}...
bg: Създава {0}...

en: Please enter the new name of the {0}:
bg: Моля задай ново име на  {0}:

en: Not renamed {0}
bg: Непреименуван {0}

en: Do you really want to delete the {0} "{1}"?
bg: Наистина ли искате да изтриете {0} "{0}"?

en: Manage Permissions for {0} "{1}"
bg: Управлява правата за  {0} "{1}"

en: Language
bg: Език

en: Add
bg: Добави

en: Delete
bg: Изтриване

en: Admin
bg: Администратор

en: Updating Grants
bg: Актуализира права

en: Color
bg: Цвят

en: is equal to
bg: равно на

en: please select a {0}
bg: моля селектирайте {0}

en: Type
bg: Тип

en: Created By
bg: Зададен/Обработен от

en: Timestamp
bg: Дата

en: Displaying history records {0} - {1} of {2}
bg: Покажи история на записите {0} - {1} от {2}

en: No history to display
bg: Няма намерена история

en: History
bg: История

en: Time
bg: Време

en: General Preferences
bg: Основни настройки

en: Alarms
bg: Аларми

en: 0 minutes before
bg: преди 0 минути

en: 15 minutes before
bg: преди 15 минути

en: 30 minutes before
bg: преди 30 минути

en: 1 hour before
bg: преди 1 час

en: 2 hours before
bg: преди 2 часа

en: 1 day before
bg: преди 1 ден

en: There are no preferences for this application.
bg: За сега няма настройки за тази програма.

en: delete
bg: изтрий

en: Saved in
bg: Съхранен в

en: Add New {0}
bg: Добави нов {0}

en: Edit {0} "{1}"
bg: Редактирай {0} "{1}"

en: Do you really want to delete this {0}?
bg: Наистина ли желаете да изтриете тези {0}?

en: Deleting {0}
bg: Изтрива {0}

en: Failed
bg: Грешка

en: Could not delete {0}.
bg: Не може да изтрие {0}.

en: Admin Mode
bg: Администраторски режим

en: Applications
bg: Програми

en: Edit Preferences
bg: Редактира настройки

en: Loading ...
bg: Зарежда...

en: Saving of preferences failed.
bg: Неуспешно запаметяване на настройките.

en: New version of Tine 2.0 available
bg: Предлага се нова версия на Tine 2.0

en: Version "{0}" of Tine 2.0 is available.
bg: Версия "{0}" на Tine 2.0 е на разположение.

en: It's a critical update and must be installed as soon as possible!
bg: Това е един нестабилен ъпдейт и трябва да бъде инсталиран възможно най-бързо!

en: Please consider updating!
bg: Внимание - актуализира!

en: Notes
bg: Записки

en: Enter new note:
bg: Задай нова записка

en: Add Note
bg: Добави записка

en: Timezone
bg: Часова зона

en: Displaying records {0} - {1} of {2}
bg: Покажи записи {0} - {1} от {2}

en: No {0} to display
bg: Няма намерени {0}

en: Not Allowed
bg: Непозволено

en: You are not allowed to delete all pages at once
bg: Вие нямате необходите права да изтриете всички страници наведнъж

en: select a operator
bg: Селектирай оператор

en: this month
bg: този месец

en: last month
bg: предишният месец

en: this quarter
bg: това четиримесичие

en: last quarter
bg: предишното четиримесичие

en: this year
bg: тази година

en: last year
bg: предишната година

en: Show
bg: Покажи

en: add new filter
bg: Добови филтър

en: reset all filters
bg: игнорирай всички филтри

en: start search
bg: започни търсене

en: select a field
bg: селектирай поле

en: Delete this filter
bg: Изтрий филтър

en: today
bg: днес

en: yesterday
bg: вчера

en: this week
bg: тази седмица

en: last week
bg: предишната седмица

en: the week before last
bg: предпоследната седмица

en: tomorrow
bg: утре

en: next week
bg: следващата седмица

en: next month
bg: следващият месец

en: next quarter
bg: следващото четиримесичие

en: next year
bg: следващата година

en: contains
bg: съдържа

en: is greater than
bg: по-голямо от

en: is less than
bg: по-малко от

en: is not
bg: не е

en: is before
bg: преди

en: is after
bg: следващ

en: is within
bg: вътре

en: starts with
bg: започва с

en: ends with
bg: завършва на

en: Add a new personal tag
bg: Добави нов собствен таг

en: Add New Personal Tag
bg: Добави нов собствен таг

en: Please note: You create a personal tag. Only you can see it!
bg: Моля ВНИМАНИЕ: Вие създадохте нов собствен таг. Имайте пред вид, че само вие можете да го видите!

en: Enter tag name:
bg: Задай име на таг

en: No Tags to display
bg: Няма намерени тагове

en: Detach tag | Detach tags
bg[0]: Изтрий таг
bg[1]: Изтрий тагове

en: Edit tag
bg: Задай таг

en: Rename Tag
bg: Промени име на таг

en: Please enter a new name:
bg: Моля задайте ново име

en: Edit Description
bg: Задай описание

en: Description for tag
bg: Описание на таг

en: Please enter new description:
bg: Моля задайте ново описание:

en: Change Color
bg: Смени цвят

en: Delete Tag | Delete Tags
bg[0]: Изтрий таг
bg[1]: Изтрий тагове

en: Please wait a moment...
bg: Моля изчакайте

en: Deleting Tag | Deleting Tags
bg[0]: Изтрива таг
bg[1]: Изтрива тагове

en: Could not delete Tag(s).
bg: Неуспешно изтриване на тага(-овете)

en: Notice
bg: Бележка

en: The minimum tag length is three.
bg: Минималната дължина на един таг е 3 знака.

en: Could not create tag.
bg: Тага не беше създаден.

en: Could not update tag.
bg: Тага не бе актуализиран.

en: tag name
bg: име на таг

en: Task | Tasks
bg[0]: Задача
bg[1]: Задачи

en: to do list | to do lists
bg[0]: списък със задачи
bg[1]: списъка със задачи

en: The timezone in which dates are shown in Tine 2.0.
bg: Времевата зона, в която Tine 2.0 показва дати.

en: The language of the Tine 2.0 GUI.
bg: Език на Tine 2.0 GUI.

en: Default Application
bg: Програма по основни настройки

en: The default application to show after login.
bg: Стандартна програма, която стартира след влизане.

en: Window Type
bg: Тип прозорец

en: Created by
bg: Обработен/създаден от

en: Activities
bg: Операции

en: by
bg: от

en: Changed fields:
bg: Променени полета:

en: note
bg: бележка

en: default note type
bg: отсъстващ тип на бележка

en: telephone
bg: телефон

en: telephone call
bg: телефонно позвъняване

en: email
bg: Имейл

en: email contact
bg: Имейл контакт

en: created
bg: създаден

en: record created
bg: създадена документация

en: changed
bg: променен

en: record changed
bg: променена документация

en: admin
bg: Администратор

en: admin right description
bg: oписание на администраторските права

en: run
bg: изпълни

en: run right description
bg: За да бъде операцията изпълнена. Вие се нуждаете от администраторски права.

en: Report bugs
bg: Рапорт на грешките

en: Check version
bg: Провери версия
