Tine 2.0 - en to ca translation catalogue (295 entries)

en: unknown
ca: desconegut

en: Ok
ca: D'acord

en: Missing Applications
ca: Aplicacions que falten

en: There are no applications enabled for you. Please contact your administrator.
ca: No hi ha aplicacions per les quals esteu habilitat. Contacteu amb l'administrador.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Apply
ca: Aplica

en: Please Wait
ca: Espereu

en: Read
ca: Lectura

en: Edit
ca: Edició

en: Authorisation Required
ca: Autorització requerida

en: Your session timed out. You need to login again.
ca: La vostra sessió ha expirat. Heu d'iniciar sessió altra vegada.

en: Insufficient Rights
ca: Els vostres permisos són insuficients

en: Sorry, you are not permitted to perform this action
ca: No se us permet realitzar aquesta acció

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Sorry, your request could not be completed because the required data could not be found. In most cases this means that someone already deleted the data. Please refresh your current view.
ca: La vostra petició no s'ha pogut completar perquè no s'ha pogut trobar la informació demanada. La majoria dels casos això significa que algú ja ha eliminat la informació. Refresqueu la visualització actual.

en: Concurrent Updates
ca: Actualitzacions concurrents

en: Someone else saved this record while you where editing the data. You need to reload and make your changes again.
ca: Algú ha desat aquest registre quan estàveu editant la informació. Cal que el torneu a carregar i apliqueu els canvis altra vegada.

en: Service Unavailable
ca: El servei no es troba disponible

en: Connection lost, please check your network!
ca: La connexió s'ha perdut, comproveu l'estat de la xarxa!

en: Timeout
ca: El plaç de temps ha expirat

en: Sorry, some timeout occured while processing your request. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
ca: S'ha produït un temps excedit mentre es processava la vostra petició. Actualitzeu el navegador, toneu-ho a provar o contacteu l'administrador.

en: No Response
ca: Sense resposta

en: Sorry, the Server did not respond any data. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
ca: El servidor no ha respost amb cap informació. Actualitzeu el navegador, toneu-ho a provar o contacteu l'administrador.

en: No Role Memberships
ca: Sense rol

en: Your user account has no role memberships. Please contact your administrator.
ca: El vostre compte d'usuari no disposa de rol. Contacteu l'administrador.

en: New {0}
ca: Nou/va {0}

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Success
ca: Èxit

en: Failure
ca: Ha fallat

en: Login
ca: Connexió

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: about {0} minutes
ca: aproximadament {0} minuts

en: Tine 2.0 needs your help
ca: El Tine 2.0 necessita de la vostra ajuda

en: We regularly need your feedback to make the next Tine 2.0 releases fit your needs even better. Help us and yourself by participating:
ca: Freqüentment necessitem la vostra opinió per tal que la següent versió del Tine 2.0 acompleixi les vostres necessitats encara millor. Ajudeu-nos i participeu:

en: participate!
ca: participeu!

en: Languages
ca: Idiomes

en: Duration
ca: Durada

en: Login successful. Loading {0}...
ca: L'inici de sessió ha anat bé. Es carrega {0}...

en: Please wait!
ca: Espereu!

en: Login failure
ca: L'inici de sessió ha fallat

en: Logging you in...
ca: Iniciant sessió...

en: Please wait
ca: Espereu

en: Please fix the errors noted.
ca: Arregleu els errors notificats.

en: Please enter your login data
ca: Introduïu les vostres dades d'inici de sessió

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Loading
ca: Carregant

en: Click to edit
ca: Feu clic per a editar

en: Image Failed
ca: La imatge ha fallat

en: Could not load image. Please notify your Administrator
ca: No s'ha pogut carregar la imatge. Notifiqueu l'administrador.

en: Not An Image
ca: No és una imatge

en: Please select an image file (gif/png/jpeg)
ca: Seleccioneu un fitxer imatge (gif/png/jpeg)

en: Upload Failed
ca: Ha fallat la càrrega

en: Could not upload image. Please notify your Administrator
ca: No s'ha pogut carregar la imatge. Notifiqueu l'administrador.

en: Change Image
ca: Canvia la imatge

en: Crop Image
ca: Escapça la imatge

en: Delete Image
ca: Elimina la imatge

en: Show Original Image
ca: Mostra la imatge original

en: Software Version
ca: Versió del programari.

en: choose other {0}...
ca: trieu un altre {0}...

en: enter searchfilter
ca: introdueix un filtre de cerca

en: online
ca: en línia

en: offline
ca: fora de línia

en: {0} selected
ca: S'ha seleccionat {0}

en: Unselect all
ca: Desselecciona-ho tot

en: Select all pages ({0} records)
ca: Selecciona totes les pàgines ({0} registres)

en: Toggle selection
ca: Commuta la selecció

en: Abnormal End
ca: Finalització anormal

en: Send Report
ca: Envia informe

en: An error occurred, the program ended abnormal.
ca: S'ha produït un error i el programa s'ha tancat inesperadament.

en: The last action you made was potentially not performed correctly.
ca: La vostra darrera acció potser no s'hagi realitzat correctament.

en: Please help improving this software and notify the vendor. Include a brief description of what you where doing when the error occurred.
ca: Ajudeu a la millora del programa i notifiqueu l'autor. Incloeu una breu descripció del que estàveu fent quan l'error es va produir.

en: Description
ca: Descripció

en: Send Contact Information
ca: Envia informació de contacte

en: Details:
ca: Detalls:

en: Sending report...
ca: Enviant informe...

en: Please wait a moment
ca: Espereu un moment

en: Transmission Completed
ca: S'ha completat la transmissió

en: Your report has been sent. Thanks for your contribution
ca: S'ha enviat el vostre informe. Gràcies per la col·laboració

en: Please restart your browser now!
ca: Reinicieu el navegador ara!

en: Import | Imports
ca[0]: Importació
ca[1]: Importacions

en: Credentials | Credentials
ca[0]: Credencial
ca[1]: Credencials

en: Relation | Relations
ca[0]: Relació
ca[1]: Relacions

en: Name
ca: Nom

en: {0} minute | {0} minutes
ca[0]: {0} minut
ca[1]: {0} minuts

en: {0} hour | {0} hours
ca[0]: {0} hora
ca[1]: {0} hores

en: {0} workday | {0} workdays
ca[0]: {0} dia laboral
ca[1]: {0} dies laborals

en: Confirm
ca: Confirma

en: All {0}
ca: Tot {0}

en: Shared {0}
ca: {0} compartits

en: Other Users {0}
ca: {0} d'altres usuaris

en: My {0}
ca: Els meus {0}

en: User: {0}
ca: Usuari: {0}

en: About {0}
ca: Quant a {0}

en: Debug Console (Ctrl + F11)
ca: Consola de depuració (Ctrl + F11)

en: Preferences
ca: Preferències

en: Change password
ca: Canvia la contrasenya

en: Logout
ca: Surt

en: Logout from {0}
ca: Surt de {0}

en: Are you sure you want to logout?
ca: Esteu segur que voleu sortir?

en: Logging you out...
ca: Tancant la sessió...

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Searching...
ca: Cercant...

en: Invalid configuration
ca: Configuració incorrecta

en: You need to correct the red marked fields before config could be saved
ca: Heu de corregir els camps marcats en vermell abans que es pugui desar la configuració

en: Save config
ca: Desa la configuració

en: Reload config
ca: Torna a carregar la configuració

en: Search for records ...
ca: Cerca de registres ...

en: Add {0}
ca: Afegeix {0}

en: Rename {0}
ca: Canvia el nom del {0}

en: Delete {0} | Delete {0}
ca[0]: Elimina {0}
ca[1]: Elimina {0}

en: Reload {0}
ca: Torna a carregar el {0}

en: Please enter the name of the new {0}:
ca: Introduïu el nom del nou {0}:

en: No {0} added
ca: No s'ha afegit cap {0}

en: You have to supply a {0} name!
ca: Heu de proporcionar un nom de {0}!

en: Creating {0}...
ca: Es crea el {0}...

en: Please enter the new name of the {0}:
ca: Introduïu el nou nom del {0}:

en: Not renamed {0}
ca: No s'ha canviat el nom de {0}

en: Do you really want to delete the {0} "{1}"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el {0} "{1}"?

en: Manage Permissions for {0} "{1}"
ca: Gestiona els permisos del {0} "{1}"

en: Language
ca: Idioma

en: The grant to read records of this container
ca: Permís per a llegir registres d'aquest contenidor

en: Add
ca: Afegeix

en: The grant to add records to this container
ca: Permís per a afegir registres a aquest contenidor

en: The grant to edit records in this container
ca: Permís per a editar registres d'aquest contenidor

en: Delete
ca: Eliminació

en: The grant to delete records in this container
ca: Permís per a eliminar registres d'aquest contenidor

en: The grant to export records from this container
ca: Permís per a exportar registres des d'aquest contenidor

en: Sync
ca: Sincronització

en: The grant to synchronise records with this container
ca: Permís per a sincronitzar registres amb aquest contenidor

en: Admin
ca: Administració

en: The grant to administrate this container
ca: Permís per a administrar aquest contenidor

en: Updating Grants
ca: Actualitzant permisos

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: You are not allowed to remove all admins for this container!
ca: No esteu autoritzat a eliminar tots els administradors d'aquest contenidor!

en: Select a {0}
ca: Selecciona un {0}

en: container | containers
ca[0]: contenidor
ca[1]: contenidors

en: You are not allowed to select the {0} '{1}':
ca: No esteu autoritzat a seleccionar el {0} '{1}':

en: {0} grant is required for desired action
ca: El permís {0} és necessari per a l'acció desitjada

en: Insufficient Grants
ca: Permisos insuficients

en: is personal of
ca: és personal de

en: is equal to
ca: és igual a

en: please select a {0}
ca: seleccioneu un {0}

en: Type
ca: Tipus

en: Created By
ca: Creat per

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Displaying history records {0} - {1} of {2}
ca: Es mostren els registres històrics {0} - {1} de {2}

en: No history to display
ca: Sense històrics a mostrar

en: History
ca: Historial

en: Time
ca: Hora

en: General Preferences
ca: Preferències generals

en: What would you like to do?
ca: Què voleu fer?

en: You need to select an option!
ca: Heu de seleccionar una opció!

en: Alarms
ca: Alarmes

en: 0 minutes before
ca: 0 minuts abans

en: 15 minutes before
ca: 15 minuts abans

en: 30 minutes before
ca: 30 minuts abans

en: 1 hour before
ca: 1 hora abans

en: 2 hours before
ca: 2 hores abans

en: 1 day before
ca: 1 dia abans

en: Custom Datetime
ca: Data i hora personalitzats

en: There are no preferences for this application.
ca: No hi ha preferències per a aquesta aplicació.

en: delete
ca: elimina

en: Saved in
ca: Desat a

en: Copy {0}
ca: Copia {0}

en: Add New {0}
ca: Afegeix un nou {0}

en: Edit {0} "{1}"
ca: Edita el {0} "{1}"

en: Do you really want to delete this {0}?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest {0}?

en: Deleting {0}
ca: Eliminant {0}

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Could not delete {0}.
ca: No s'ha pogut eliminar {0}.

en: Admin Mode
ca: Mode d'administració

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Edit Preferences
ca: Edita les preferències

en: Loading ...
ca: Carregant ...

en: Saving of preferences failed.
ca: Ha fallat desar les preferències.

en: New version of Tine 2.0 available
ca: Hi ha una nova versió del Tine 2.0 disponible

en: Version "{0}" of Tine 2.0 is available.
ca: La versió "{0}" del Tine 2.0 es troba disponible.

en: It's a critical update and must be installed as soon as possible!
ca: Es tracta d'una actualització crítica i l'hauríeu d'instal·lar el més aviat possible!

en: Please consider updating!
ca: Considereu fer l'actualització!

en: Enter new note:
ca: Introduïu la nova nota:

en: Add Note
ca: Afegeix nota

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Search User
ca: Cerca un usuari

en: Search Group
ca: Cerca un grup

en: Add Anyone
ca: Afegeix qualsevol

en: Anyone
ca: Qualsevol

en: Search for users ...
ca: Cerca usuaris ...

en: Search for groups ...
ca: Cerca grups ...

en: Displaying records {0} - {1} of {2}
ca: Es mostren els registres {0} - {1} de {2}

en: No {0} to display
ca: Cap {0} a mostrar

en: Not Allowed
ca: No teniu permís

en: You are not allowed to delete all pages at once
ca: No teniu permís per a eliminar totes les pàgines a la vegada

en: select a operator
ca: seleccioneu un operador

en: this month
ca: aquest mes

en: last month
ca: el mes passat

en: this quarter
ca: aquest quadrimestre

en: last quarter
ca: el darrer quadrimestre

en: this year
ca: aquest any

en: last year
ca: l'any passat

en: Show
ca: Mostra

en: add new filter
ca: afegeix un nou filtre

en: reset all filters
ca: reinicialitza tots els filtres

en: start search
ca: comença la cerca

en: save as favorite
ca: desa com a preferit

en: select a field
ca: selecciona un camp

en: Delete this filter
ca: Elimina aquest filtre

en: show details
ca: mostra els detalls

en: Always show advanced filters
ca: Mostra sempre els filtres avançats

en: Your view is limited by {0} criteria: | Your view is limited by {0} criterias:
ca[0]: La visualització es troba limitada pel criteri {0}:
ca[1]: La visualització es troba limitada pels criteris {0}:

en: Remove
ca: Elimina

en: Selected  {0}
ca: {0} seleccionat

en: today
ca: avui

en: yesterday
ca: ahir

en: this week
ca: aquesta setmana

en: last week
ca: la darrera setmana

en: the week before last
ca: la setmana anterior a la passada

en: tomorrow
ca: demà

en: next week
ca: la propera setmana

en: next month
ca: el proper mes

en: next quarter
ca: el proper quadrimestre

en: next year
ca: l'any que ve

en: contains
ca: conté

en: is greater than
ca: és major que

en: is less than
ca: és menor que

en: is not
ca: és distint a

en: is before
ca: és abans de

en: is after
ca: és després de

en: is within
ca: es troba entre

en: is in week no.
ca: és a la setmana que fa

en: starts with
ca: comença per

en: ends with
ca: acaba per

en: Search Account ...
ca: Cerca un compte ...

en: containers
ca: contenidors

en: Favorites
ca: Preferits

en: My favorites
ca: Els meus preferits

en: Delete Favorite
ca: Elimina un preferit

en: Do you really want to delete the favorite "{0}"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el preferit "{0}"?

en: Deleting Favorite "{0}"
ca: S'elimina el preferit "{0}"

en: Could not save Favorite
ca: No s'ha pogut desar el preferit

en: Your current view does not support favorites
ca: La visualització actual no admet preferits

en: Add a new personal tag
ca: Afegeix una nova etiqueta personal

en: Add New Personal Tag
ca: Afegeix una nova etiqueta personal

en: Please note: You create a personal tag. Only you can see it!
ca: Avís: Esteu creant una etiqueta personal. Només vós la podreu veure!

en: Enter tag name:
ca: Introduïu un nom d'etiqueta:

en: No Tags to display
ca: Cap etiqueta a mostrar

en: Detach tag | Detach tags
ca[0]: Separa etiqueta
ca[1]: Separa etiquetes

en: Edit tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Rename Tag
ca: Canvia el nom a l'etiqueta

en: Please enter a new name:
ca: Introduïu un nou nom:

en: Edit Description
ca: Edita la descripció

en: Description for tag
ca: Descripció de l'etiqueta

en: Please enter new description:
ca: Introduïu una nova descripció:

en: Change Color
ca: Canvia el color

en: Delete Tag | Delete Tags
ca[0]: Elimina una etiqueta
ca[1]: Elimina etiquetes

en: Please wait a moment...
ca: Espereu un moment

en: Deleting Tag | Deleting Tags
ca[0]: S'elimina l'etiqueta
ca[1]: S'eliminen les etiquetes

en: Could not delete Tag(s).
ca: No s'ha(n) pogut eliminar l'etiqueta o etiquetes.

en: Notice
ca: Avís

en: The minimum tag length is three.
ca: La longitud mínima per a etiqueta és tres.

en: Could not create tag.
ca: No s'ha pogut crear l'etiqueta.

en: Could not update tag.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'etiqueta.

en: tag name
ca: nom d'etiqueta

en: Save current view as favorite
ca: Desa la visualització actual com a preferida

en: Task | Tasks
ca[0]: Tasca
ca[1]: Tasques

en: to do list | to do lists
ca[0]: llista de coses a fer
ca[1]: llistes de coses a fer

en: The timezone in which dates are shown in Tine 2.0.
ca: La zona horària en què es mostren les dates al Tine 2.0.

en: The language of the Tine 2.0 GUI.
ca: L'idioma de la interfície gràfica d'usuari del Tine 2.0.

en: Default Application
ca: Aplicació per defecte

en: The default application to show after login.
ca: L'aplicació per defecte a mostrar després d'un inici de sessió.

en: Window Type
ca: Tipus de finestra

en: Confirm Logout
ca: Confirma el tancament de sessió

en: Show confirmation dialog on logout.
ca: Mostra diàleg de confirmació al tancament de sessió.

en: Created by
ca: Creat per

en: Activities
ca: Activitats

en: Data
ca: Dades

en: by
ca: per

en: Changed fields:
ca: Camps canviats:

en: note
ca: nota

en: default note type
ca: tipus de nota per defecte

en: telephone
ca: telèfon

en: telephone call
ca: trucada telefònica

en: email
ca: correu electrònic

en: email contact
ca: contacte de correu electrònic

en: created
ca: creat

en: record created
ca: registre creat

en: changed
ca: canviat

en: record changed
ca: registre canviat

en: admin
ca: administració

en: admin right description
ca: descripció dels permisos administratius

en: run
ca: execució

en: run right description
ca: descripció dels permisos d'execució

en: Report bugs
ca: Notifica errors de programació

en: Report bugs to the software vendor directly when they occur.
ca: Notifica errors a l'autor del programari directament quan ocorrin.

en: Check version
ca: Comprova la versió

en: Check for new versions of this software.
ca: Cerca si hi ha nova versió del programari.
