Tine 2.0 - en to fi translation catalogue (240 entries)

en: Missing Applications
fi: Puuttuvat ohjelmat

en: There are no applications enabled for you. Please contact your administrator.
fi: Ohjelmia ei ole aktivoitu sinulle. Ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: Password
fi: Salasana

en: Profile Information
fi: Profiilin tiedot

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Please Wait
fi: Odota hetki

en: Read
fi: Lue

en: The field is readable part of the profile
fi: Kenttä on luettava osa profiilia

en: Edit
fi: Muokkaa

en: The field is editable part of the profile
fi: Kenttä on muokattava osa profiilia

en: Field Name
fi: Kentän nimi

en: Your session timed out. You need to login again.
fi: Yhteys sessio aikakatkaistu. Kirjaudu uudestaan sisään.

en: Sorry, you are not permitted to perform this action
fi: Olemme pahoillamme, sinulla ei ole oikeuksia tehdä tätä toimintoa.

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: Service Unavailable
fi: Palvelu ei saatavilla

en: Server Message:
fi: Palvelimen viesti:

en: Invalid Data
fi: Virheellinen tieto

en: Your input data is not valid. Please provide valid data.
fi: Antamasi tietoa on virheellinen. Tarkista tietojen oikeellisuus.

en: Connection lost, please check your network!
fi: Yhteys katkennut, tarkista verkkoyhteytesi!

en: Timeout
fi: Aikakatkaisu

en: New {0}
fi: Uusi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Success
fi: Onnistui

en: Failure
fi: Virhe

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: about {0} minutes
fi: noin {0} minuuttia

en: Tine 2.0 needs your help
fi: Tine 2.0 tarvitsee apuasi

en: We regularly need your feedback to make the next Tine 2.0 releases fit your needs even better. Help us and yourself by participating:
fi: Mekin tarvitsemme säännöllisesti palautetta, jotta seuraava Tine 2.0 sopisi tarpeisiisi vieläkin paremmin. Auta meitä ja itseäsi osallistumalla:

en: participate!
fi: osallistu!

en: Languages
fi: Kielet

en: Duration
fi: Kesto

en: Browser incompatible
fi: Selaimen yhteensopimattomuus

en: Your browser is not supported by Tine 2.0.
fi: Selaimesi ei tue Tine 2.0 ohjelmaa

en: Browser incompatible?
fi: Selaimen yhteensopimattomuus?

en: You might try one of these browsers:
fi: Voit kokeilla seuraavia selaimia:

en: Login successful. Loading {0}...
fi: Kirjautuminen onnistui. Ladataan {0}...

en: Please wait!
fi: Odota hetki!

en: Login failure
fi: Kirjautuminen epäonnistui

en: Logging you in...
fi: Kirjaudutaan sisään...

en: Please wait
fi: Odota hetki

en: Errors
fi: Virheet

en: Please fix the errors noted.
fi: Korjaa seuraavat virheet.

en: Please enter your login data
fi: Kirjoita kirjautumistietosi

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Loading
fi: Ladataan

en: Click to edit
fi: Muokkaa

en: Image Failed
fi: Kuva epäonnistui

en: Could not load image. Please notify your Administrator
fi: Kuvan lataus ei onnistunut. Ota yhteyttä ylläpitoon jos ongelma ei poistu.

en: Please select an image file (gif/png/jpeg)
fi: Valitse kuvatiedosto  (gif/png/jpeg)

en: Upload Failed
fi: Päivitys eäonnistui

en: Could not upload image. Please notify your Administrator
fi: Kuvan lataus epäonnistui. Ota yhteyttä ylläpitoon jos ongelma ei poistu.

en: Change Image
fi: Muuta kuva

en: Crop Image
fi: Leikkaa kuva

en: Delete Image
fi: Poista kuva

en: Show Original Image
fi: Näytä alkuperäinen kuva

en: Software Version
fi: Ohjelma versio

en: online
fi: paikalla

en: offline
fi: poissa

en: {0} selected
fi: valitut

en: Send Report
fi: Lähetä raportti

en: The last action you made was potentially not performed correctly.
fi: Viimeksi suorittamasi toiminto ei tehty kunnolla.

en: Please help improving this software and notify the vendor. Include a brief description of what you where doing when the error occurred.
fi: Helpottaaksesi ohjelman kehitystä. Liitä pieni kuvaus mitä olit tekemässä kun virhe ilmeni.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Send Contact Information
fi: Lähetä yhteystiedot

en: Details:
fi: Tiedot:

en: Sending report...
fi: Lähetetään raporttia...

en: Please wait a moment
fi: Ole hyvä ja odota hetki

en: Transmission Completed
fi: Lähetys valmis

en: Your report has been sent. Thanks for your contribution
fi: Raporttisi on lähetetty. Kiitos avustasi

en: Please restart your browser now!
fi: Käynnistä selaimesi uudestaan nyt!

en: Outdent Text
fi: Ulonna teksti

en: Indent Text
fi: Sisennä teksti

en: Remove Formatting
fi: Poista muotoilu

en: Tag | Tags
fi[0]: Merkki
fi[1]: Merkit

en: Import | Imports
fi[0]: Tuo
fi[1]: Tuonti

en: Export | Export
fi[0]: Vie
fi[1]: Vienti

en: Credentials | Credentials
fi[0]: Valtakirja
fi[1]: Valtakirjat

en: Relation | Relations
fi[0]: Suhde
fi[1]: Suhteet

en: Department | Departments
fi[0]: Osasto
fi[1]: Osastot

en: Name
fi: Nimi

en: Config | Configs
fi[0]: Asetus
fi[1]: Asetukset

en: Configs
fi: Asetukset

en: Usage:&#160;
fi: Käyttö

en: personal
fi: henkilökohtainen

en: No Information
fi: Ei tietoa

en: {0} minute | {0} minutes
fi[0]: minuutti
fi[1]: minuutit

en: {0} hour | {0} hours
fi[0]: tunti
fi[1]: tunnit

en: {0} workday | {0} workdays
fi[0]: työpäivä
fi[1]: työpäivät

en: {0} second | {0} seconds
fi[0]: sekuntti
fi[1]: sekunnit

en: Confirm
fi: Vahvista

en: All {0}
fi: Kaikki

en: Shared {0}
fi: Jaettu

en: Other Users {0}
fi: Muut käyttäjät

en: My {0}
fi: Minä

en: User: {0}
fi: Käyttäjä: {0}

en: About {0}
fi: Tietoa

en: Debug Console (Ctrl + F11)
fi: Vikatila Console (Ctrl + F11)

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Edit Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Change password
fi: Muuta salasana

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout from {0}
fi: Kirjaudutaan ulos {0}

en: Allow desktop notifications
fi: Salli työpöydän ilmoitukset

en: Request permissions for webkit desktop notifications.
fi: Salli työpöydän ilmoitukset

en: Are you sure you want to logout?
fi: Haluatko todella kirjautua ulos?

en: Logging you out...
fi: Kirjaudutaan ulos...

en: Custom Fields
fi: Muokattavat kentät

en: Wrong File Type
fi: Väärä tiedosto tyyppi

en: Searching...
fi: Etsitään...

en: Configuration Problem
fi: Asetus ongelma

en: Invalid configuration
fi: Virheelliset asetukset

en: Transferring Configuration...
fi: Siirretään asetuksia...

en: Save config
fi: Tallenna asetukset

en: Reload config
fi: Lataa asetukset

en: Add {0}
fi: Lisää

en: Rename {0}
fi: Uudelleen nimeä

en: Delete {0} | Delete {0}
fi[0]: Poista
fi[1]: Poista

en: Delete
fi: Poista

en: Sync
fi: Synkronoi

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Properties
fi: Asetukset

en: Color
fi: Väri

en: You are not allowed to select the {0} '{1}':
fi: Sinulla ei ole oikeuksia valita

en: My Value
fi: Oma arvo

en: Action:
fi: Toiminto:

en: Change settings for application {0}
fi: Muuta ohjelman asetuksia

en: Defaults
fi: Oletukset

en: Edit {0} {1}
fi: Muokkaa

en: General Preferences
fi: Yleiset asetukset

en: My Profile
fi: Oma profiili

en: OK
fi: Ok

en: Merging Records...
fi: Yhdistä tiedot...

en: Merge Failed
fi: Yhdistäminen epäonnistui

en: Merge {0}, prefer First
fi: Yhdistä, ensimmäiseksi

en: Merge {0}, prefer Second
fi: Yhdistä, toiseksi

en: Merge {0}
fi: Yhdistä

en: First {0}
fi: Ensimmäinen

en: Second {0}
fi: Toinen

en: Final {0}
fi: Viimeinen

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Back
fi: Takaisin

en: Next
fi: Seuraava

en: Finish
fi: Valmis

en: Alarms
fi: Hälytykset

en: 0 minutes before
fi: 0 minuuttia ennen

en: 5 minutes before
fi: 5 minuuttia ennen

en: 15 minutes before
fi: 15 minuuttia ennen

en: 30 minutes before
fi: 30 minuuttia ennen

en: 1 hour before
fi: 1 tuntia ennen

en: 2 hours before
fi: 2 tuntia ennen

en: 12 hours before
fi: 12 tuntia ennen

en: 1 day before
fi: 1 päivää ennen

en: 2 days before
fi: 2 päivää ennen

en: Custom Datetime
fi: Muokattava päiväys

en: Creation Time
fi: Luotu

en: delete
fi: poista

en: Saved in
fi: tallennettu kohteeseen

en: Copy {0}
fi: Kopioi {0}

en: Add New {0}
fi: Lisää uusi {0}

en: Edit {0} "{1}"
fi: Muokkaa {0} "{1}"

en: Do you really want to delete this {0}?
fi: Haluatko poistaa nämä {0}?

en: Deleting {0}
fi: Poista {0}

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Could not delete {0}.
fi: Ei voida poistaa {0}.

en: Transferring {0}...
fi: Siirretään {0}...

en: Admin Mode
fi: Ylläpitäjä tila

en: Applications
fi: Ohjelmat

en: Edit Preferences
fi: Muokkaa asetuksia

en: Loading ...
fi: Ladataan...

en: Saving of preferences failed.
fi: Asetuksien tallennus epäonnistui.

en: Edit {0} | Edit {0}
fi[0]: Muokkaa
fi[1]: Muokkaa

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Print Page
fi: Tulosta sivu

en: New...
fi: Uusi...

en: type
fi: tyyppi

en: this month
fi: tämä kuukausi

en: last month
fi: edellinen kuukausi

en: this quarter
fi: tämä neljännes

en: last quarter
fi: edellinen neljännes

en: this year
fi: tämä vuosi

en: last year
fi: edellinen vuosi

en: Show
fi: Näytä

en: add new filter
fi: Lisää uusi suodatin

en: reset all filters
fi: nollaa kaikki suodattimet

en: start search
fi: aloita haku

en: select a field
fi: valitse kenttä

en: Delete this filter
fi: Poista tämä suodatin

en: show details
fi: näytä tiedot

en: today
fi: tänään

en: yesterday
fi: eilen

en: this week
fi: tämä viikko

en: last week
fi: edellinen viikko

en: tomorrow
fi: huomenna

en: next week
fi: seuraava viikko

en: next month
fi: seuraava vuosi

en: next quarter
fi: seuraava neljännes

en: next year
fi: seuraava vuosi

en: Select a country...
fi: Valitse maa...

en: My favorites
fi: Omat suosikit

en: Change Color
fi: Vaihda väriä

en: Please Wait...
fi: Odota hetki...

en: Tine 2.0 needs to be updated or is not installed yet.
fi: Tine 2.0 tarvitsee päivittää tai sitä ei ole asennettu vielä.

en: Your password expired. Please enter a new user password:
fi: Salasanasi on vanhentunut. Anna uusi salasana:

en: Task | Tasks
fi[0]: Tehtävä
fi[1]: Tehtävät

en: to do list | to do lists
fi[0]: tehtävälista
fi[1]: tehtävälistat

en: Default Application
fi: Oletus sovellukset

en: The default application to show after login.
fi: Näytettävät ohjelmat kirjautumisen jälkeen.

en: Window Type
fi: Ikkuna tyyppi

en: Confirm Logout
fi: Vahvista uloskirjaus

en: Show confirmation dialog on logout.
fi: Näytä vahvistus ikkuna ulos kirjauduttaessa

en: System IMAP
fi: Järjestelmän IMAP

en: System IMAP server configuration.
fi: Järjestelmän IMAP palvelimen asetukset.

en: System SMTP
fi: Järjestelmän SMTP

en: System SMTP server configuration.
fi: Järjestelmän SMTP palvelimen asetukset.

en: System SIEVE
fi: Järjestelmän SIEVE

en: System SIEVE server configuration.
fi: Järjestelmän SIEVE palvelimen asetukset.

en: Files Directory
fi: Tiedostojen hakemisto

en: Enable password policy
fi: Ota salasana vaatimukset käyttöön

en: Only ASCII
fi: Ainoastaan ASCII

en: Only ASCII characters are allowed in passwords.
fi: Ainoastaan ASCII merkit ovat sallittuja salasanassa.

en: Minimum length
fi: Minimi pituus

en: Minimum password length
fi: Salsanan minimi pituus

en: default
fi: oletus

en: note
fi: muistio

en: default note type
fi: oletus muistio tyyppi

en: telephone
fi: puhelin

en: telephone call
fi: puhelin soitto

en: email
fi: sähköposti

en: email contact
fi: sähköposti yhteys

en: created
fi: luotu

en: changed
fi: muutettu

en: admin
fi: ylläpitäjä

en: admin right description
fi: ylläpitäjän oikeuksien kuvaus

en: Report bugs
fi: Raportoi virheestä

en: Report bugs to the software vendor directly when they occur.
fi: Raportoi virheestä suoraan ohjelman tekijälle kun virhe havaitaan.

en: Check version
fi: Tarkista versio

en: Check for new versions of this software.
fi: Tarkista ohjelman uusin versio

en: Manage own profile
fi: Hallitse omaa profiilia
