Tine 2.0 - en to hu translation catalogue (544 entries)

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Credits
hu: Stáblista

en: Ok
hu: Rendben

en: Missing Applications
hu: Hiányzó alkalmazás

en: There are no applications enabled for you. Please contact your administrator.
hu: Nincs engedélyezett alkalmazásod. Kérlek keresd a rendszergazdádat.

en: Password
hu: Jelszó

en: Profile Information
hu: Profil információk

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Please Wait
hu: Kérlek várj

en: Read
hu: Olvasás

en: The field is readable part of the profile
hu: A mező a profil olvasható része

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: The field is editable part of the profile
hu: A mező a profil szerkeszthető része

en: Field Name
hu: Mező név

en: Authorisation Required
hu: Azonosítás szükséges

en: Your session timed out. You need to login again.
hu: Időtúllépés. Újra be kell jelentkezned.

en: Insufficient Rights
hu: Nincs elegendő jogod

en: Sorry, you are not permitted to perform this action
hu: Bocsánat, de nem vagy jogosult erre a tevékenységre

en: Not Found
hu: Nem található

en: Sorry, your request could not be completed because the required data could not be found. In most cases this means that someone already deleted the data. Please refresh your current view.
hu: Bocsánat, kérésed nem teljesíthető, mert a kért adat nem található. Legtöbb esetben ez azt jelenti, hogy valaki már törölte az adatot. Frissítsd az aktuális nézetedet.

en: Concurrent Updates
hu: Megegyező frissítések

en: Someone else saved this record while you where editing the data. You need to reload and make your changes again.
hu: Valaki más elmentette ezt a rekordot miközben te szerkesztetted. Töltsd be újra és csináld újra a változtatásokat.

en: Service Unavailable
hu: Szolgáltatás nem elérhető

en: The server is currently unable to handle the request due to a temporary overloading, maintenance or misconfiguration of the server. Please try again or contact your administrator.
hu: A szerver jelenleg nem tudja kiszolgálni a kérést ideiglenes túlterhelés, karbantartás vagy a szerver hibás beállítása miatt. Kérlek próbáld újra vagy lépj kapcsolatba a rendszergazdával.

en: Server Message:
hu: Szerver üzenete:

en: Invalid Data
hu: Érvénytelen adat

en: Your input data is not valid. Please provide valid data.
hu: A bevitt adatod érvénytelen. Kérlek adj meg valós adatot.

en: Connection lost, please check your network!
hu: Kapcsolat elveszett, ellenőrizd a hálózatod!

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Sorry, some timeout occured while processing your request. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
hu: Bocsánat, időtúllépés történt a kérésed feldolgozása közben. Töltsd újra a böngésződet, próbáld újra vagy lépj kapcsolatba a rendszergazdával.

en: No Response
hu: Nincs válasz

en: Sorry, the Server did not respond any data. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
hu: Bocsánat, a szerver nem adott vissza adatot. Töltsd újra a böngésződet, próbáld újra vagy lépj kapcsolatba a rendszergazdával.

en: Out of Resources
hu: Erőforrások elfogytak

en: Sorry, the Server stated a "memory exhausted" condition. Please contact your administrator.
hu: Elnézést, a Szerver egy "memory exhausted" állapotba került. Lépj kapcsolatba a rendszergazdával.

en: No Role Memberships
hu: Nincsenek Szerep tagságok

en: Your user account has no role memberships. Please contact your administrator.
hu: A felhasználó nevedhez nem tartoznak szerep tagságok. Lépj kapcsolatba a rendszergazdával.

en: New {0}
hu: Új {0}

en: Cancel
hu: Mégse

en: Success
hu: Sikerült

en: Failure
hu: Hiba

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Translations
hu: Fordítások

en: about {0} minutes
hu: kb. {0} perc

en: Tine 2.0 needs your help
hu: Tine 2.0-nek szüksége van a segítségedre

en: We regularly need your feedback to make the next Tine 2.0 releases fit your needs even better. Help us and yourself by participating:
hu: Rendszeresen szükségünk van a visszajelzésedre, hogy a Tine 2.0 következő kiadása az igényeidet minnél jobban kielégítse. Segíts nekünk és magadnak ezekben résztvéve:

en: participate!
hu: közreműködés!

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Duration
hu: Időtartam

en: Browser incompatible
hu: Böngésző nem kompatibilis

en: Your browser is not supported by Tine 2.0.
hu: A böngésződet nem támogatja a Tine 2.0.

en: Browser incompatible?
hu: Böngésző nem kompatibilis?

en: You are using an unrecognized browser. This could result in unexpected behaviour.
hu: Ismeretlen böngészőt használsz. Ez ismeretlen viselkedést okozhat.

en: You might try one of these browsers:
hu: Az alábbi böngészőket kell megpróbálnod:

en: Login successful. Loading {0}...
hu: Bejelentkezés sikeres. {0} betöltése...

en: Please wait!
hu: Kérlek várj!

en: Login failure
hu: Hibás bejelentkezés

en: Logging you in...
hu: Bejelentkezés...

en: Please wait
hu: Kérlek várj

en: Errors
hu: Hibák

en: Please fix the errors noted.
hu: Javítsd a jegyzett hibákat.

en: Please enter your login data
hu: Írd be a bejelentkezési adataidat

en: Related to
hu: Összefügg ezzel:

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Tags
hu: Címkék

en: Loading
hu: Betöltés

en: Click to edit
hu: Kattints a szerkesztéshez

en: Image Failed
hu: Hibás kép

en: Could not load image. Please notify your Administrator
hu: Kép betöltése sikertelen. Értesítse a redszergazdáját

en: Not An Image
hu: Ez nem egy kép

en: Please select an image file (gif/png/jpeg)
hu: Kérem válasszon egy kép file-t (gif/png/jpeg)

en: Upload Failed
hu: Hibás feltöltés

en: Could not upload image. Please notify your Administrator
hu: A kép feltöltése sikertelen. Értesítse a rendszergazdáját

en: Change Image
hu: Kép cseréje

en: Crop Image
hu: Kép kivágása

en: Delete Image
hu: Kép törlése

en: Show Original Image
hu: Eredeti kép mutatása

en: Software Version
hu: Szoftver verzió

en: choose other {0}...
hu: másik {0} választása...

en: The window you want to work with is backgrounded. Your browser doesn't support to foreground the window for you, so you need to use your operating systems window switching features. Please send complaints to your browser vendor!
hu: Az ablak amivel dolgozni szeretnél a háttérbe került. A böngésződ nem támogatja az ablak előtérbe hozását, ezért a operációs rendszered ablak váltási funkcióját kell használnod. Kérlek küldj panaszt a böngésződ készítőjéhez!

en: enter searchfilter
hu: keresőszűrő megadása

en: (paused)
hu: (szüneteletve)

en: {0} selected
hu: {0} választva

en: Unselect all
hu: Összes kiválasztás visszavonása

en: Select all pages ({0} records)
hu: Összes oldal ({0} rekord) kiválasztása

en: Toggle selection
hu: Kiválasztás átváltása

en: Abnormal End
hu: Nem normális befejezés

en: Send Report
hu: Jelentés küldése

en: An error occurred, the program ended abnormal.
hu: Hiba keletkezett, a program futása megszakadt.

en: The last action you made was potentially not performed correctly.
hu: Az utolsó tevékenységed nem teljesült megfelelően.

en: Please help improving this software and notify the vendor. Include a brief description of what you where doing when the error occurred.
hu: Segíts tökéletesíteni ezt a szoftvert és értsesítsd a gyártót. Mellékelj egy leírást arról, hogy mit csináltál amikor a hiba keletkezett.

en: Description
hu: Leírás

en: Send Contact Information
hu: Kapcsolati információk küldése

en: Details:
hu: Részletek:

en: Sending report...
hu: Jelentés küldése...

en: Please wait a moment
hu: Várj egy pillanatot

en: Transmission Completed
hu: Átvitel befejezve

en: Your report has been sent. Thanks for your contribution
hu: Jelentésed elküldve. Köszönjük a részvételt

en: Please restart your browser now!
hu: Kérlek indítsd újra a böngésződet most!

en: Outdent Text
hu: Nem behúzott szöveg

en: Indent Text
hu: Behúzott szöveg

en: Remove Formatting
hu: Formázás eltávolítása

en: Tag | Tags
hu[0]: Címke
hu[1]: Címkék

en: Alarm | Alarms
hu[0]: Riasztás
hu[1]: Riasztások

en: Import | Imports
hu[0]: Importálás
hu[1]: Importálások

en: Export | Export
hu[0]: Exportálás
hu[1]: Exportálás

en: Credentials | Credentials
hu[0]: Belépési adat
hu[1]: Belépési adatok

en: Relation | Relations
hu[0]: Kapcsolat
hu[1]: Kapcsolatok

en: Department | Departments
hu[0]: Osztály
hu[1]: Osztályok

en: Name
hu: Név

en: Config | Configs
hu[0]: Beállítás
hu[1]: Beállítások

en: Configs
hu: Beállítások

en: Usage:&#160;
hu: Használat:&#160;

en: personal
hu: személyes

en: No Information
hu: Nincs információ

en: {0} minute | {0} minutes
hu[0]: {0} perc
hu[1]: {0} percek

en: {0} hour | {0} hours
hu[0]: {0} óra
hu[1]: {0} órák

en: {0} workday | {0} workdays
hu[0]: {0} munkanap
hu[1]: {0} munkanapok

en: {0} second | {0} seconds
hu[0]: {0} másodperc
hu[1]: {0} másodperc

en: All {0}
hu: Minden {0}

en: Shared {0}
hu: Megosztott {0}

en: Other Users {0}
hu: Többi felhasználó {0}

en: My {0}
hu: Saját {0}

en: User: {0}
hu: Felhasználó: {0}

en: About {0}
hu: Erről: {0}

en: Debug Console (Ctrl + F11)
hu: Debug konzol (Ctrl + F11)

en: Preferences
hu: Tulajdonságok

en: Edit Profile
hu: Profil szerkesztése

en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Logout from {0}
hu: Kijelentkezés ebből: {0}

en: Allow desktop notifications
hu: Asztalon megjelenő értesítések engedélyezése

en: Request permissions for webkit desktop notifications.
hu: Jogosultság kérése az asztalon megjelenő értesítésekhez.

en: Are you sure you want to logout?
hu: Biztosan ki akarsz jelentkezni?

en: Logging you out...
hu: Kijelentkezés...

en: Custom Fields
hu: Egyedi mezők

en: Wrong File Type
hu: Rossz file típus

en: Please select a file with one of the following extensions:
hu: Kérlek válassz egy filet az alábbi kiterjesztésekkel:

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Configuration Problem
hu: Beállítási probléma

en: Invalid configuration
hu: Érvénytelen konfiguráció

en: You need to correct the red marked fields before config could be saved
hu: A pirossal jelzett mezőket mentés előtt ki kell javítanod

en: Transferring Configuration...
hu: Beállítások átvitele...

en: Save config
hu: Konfiguráció mentése

en: Reload config
hu: Konfigurácó újratöltése

en: Record
hu: Rekord

en: Search for records ...
hu: Rekordok keresése ...

en: Add {0}
hu: {0} hozzáadása

en: Rename {0}
hu: {0} átnevezése

en: Delete {0} | Delete {0}
hu[0]: {0} törlése
hu[1]: {0} törlése

en: Manage {0} Permissions
hu: {0} jogosultságainak kezelése

en: {0} Properties
hu: {0} tulajdonságai

en: Set {0} color
hu: {0} színének beállítása

en: Reload {0}
hu: {0} újratöltése

en: Resume upload
hu: Feltöltés folytatása

en: Pause upload
hu: Feltöltés szüneteltetése

en: Download
hu: Letöltés

en: Please enter the name of the new {0}:
hu: Kérem adja meg az új {0} nevét:

en: No {0} added
hu: {0} hozzáadása sikertelen

en: You have to supply a {0} name!
hu: Neked kell adni egy {0} nevet!

en: Creating {0}...
hu: {0} készítése...

en: Please enter the new name of the {0}:
hu: Kérem adja meg a(z) {0} új nevét:

en: Not renamed {0}
hu: Sikertelenül átnevezett {0}

en: Do you really want to delete the {0} "{1}"?
hu: Biztosan törölni akarod a {0} "{1}"?

en: Manage Permissions for {0} "{1}"
hu: {0} "{1}" jogosultságainak kezelése

en: Properties for {0} "{1}"
hu: {0} tulajdonságai "{1}"

en: Language
hu: Nyelv

en: The grant to read records of this container
hu: Ezen konténer rekordolvasásainak engedélyezése

en: Add
hu: Hozzáadás

en: The grant to add records to this container
hu: Ezen konténer rekordhozzáadásainak engedélyezése

en: The grant to edit records in this container
hu: Ezen konténer rekordszerkesztéseinek engedélyezése

en: Delete
hu: Törlés

en: The grant to delete records in this container
hu: Ezen konténer rekordtörléseinek engedélyezése

en: The grant to export records from this container
hu: Ezen konténer rekordexportálásainak engedélyezése

en: Sync
hu: Szinkronizálás

en: The grant to synchronise records with this container
hu: Ezen konténer rekordszinkronizálásainak engedélyezése

en: The grant to administrate this container
hu: Ezen konténer adminisztrálásának engedélyezése

en: Updating Grants
hu: Engedélyek frissítése

en: Error
hu: Hiba

en: You are not allowed to remove all admins for this container!
hu: Nem távolíthatod el az összed admint ebből a konténerből!

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Color
hu: Szín

en: My Grants
hu: Engedélyeim

en: Select a {0}
hu: Válassz egy {0}

en: container | containers
hu[0]: konténer
hu[1]: konténerek

en: You are not allowed to select the {0} '{1}':
hu: Nem választhatod a {0} '{1}':

en: {0} grant is required for desired action
hu: {0} engedély szükséges a kívánt tevékenységhez

en: Insufficient Grants
hu: Elégtelen engedélyek

en: is personal of
hu: személyes

en: is equal to
hu: egyforma ezzel:

en: please select a {0}
hu: kérlek válassz egy {0}

en: Type
hu: Típus

en: Created By
hu: Létrehozta

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Displaying history records {0} - {1} of {2}
hu: Előzmény rekordok megjelenítése {0} - {1} / {2}

en: No history to display
hu: Nincs megjeleníthető előzmény

en: History
hu: Előzmények

en: Time
hu: Idő

en: The record you try to add might already exist.
hu: A rekord amit hozzá akartál adni, valószínűleg létezik.

en: Field Group
hu: Mező csoport

en: My Value
hu: Én értékem

en: Existing Value
hu: Létező érték

en: Final Value
hu: Végleges érték

en: Keep both records
hu: Mindkét rekord megtartása

en: Merge, keeping existing details
hu: Egyesítés, létező részletek megtartása

en: Merge, keeping my details
hu: Egyesítés, saját részleteim megtartása

en: Keep existing record and discard mine
hu: Létező rekord megtartása és az enyém eldobása

en: Action:
hu: Lépés:

en: Change settings for application {0}
hu: {0} alkalmazás beállításainak megváltoztatása

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Delete value from all selected records
hu: Adat kitörlése a kiválasztott rekordokból

en: Undo change for all selected records
hu: Módosítások visszavonása az összes kiválasztott rekordon

en: Edit {0} {1}
hu: {0} {1} szerkesztése

en: Different Values
hu: Eltérő értékek

en: This field has different values. Editing this field will overwrite the old values.
hu: Ebben a mezőben eltérő értékek vannak. A mező szerkesztése felülírja a régi értékeket.

en: Do you really want to change these {0} records?
hu: Biztosan szeretnéd módosítani ezt a {0} rekordot?

en: Applying changes
hu: Változások alkalmazása

en: General Preferences
hu: Általános tulajdonságok

en: My Profile
hu: Saját profilom

en: Merging Records...
hu: Rekordok egyesítése...

en: Merge Failed
hu: Egyesítés sikertelen

en: The merge succeeded, but the duplicate {0} could not be deleted.
hu: Az egyesítés sikeres, de a duplikált {0} nem törölhető.

en: Merge {0}, prefer First
hu: {0} egyesítése, első preferálása

en: Merge {0}, prefer Second
hu: {0} egyesítése, második preferálása

en: Merge {0}
hu: {0} egyesítése

en: First {0}
hu: Első {0}

en: Second {0}
hu: Második {0}

en: Final {0}
hu: Végső {0}

en: What would you like to do?
hu: Mit szeretnél csinálni?

en: You need to select an option!
hu: Egy opciót választanod kell!

en: Choose File and Format
hu: File és formátum kiválasztása

en: Choose Import File
hu: Import file kiválasztása

en: Please choose the file that contains the records you want to add to Tine 2.0
hu: Kérlek válaszd ki azt a file-t, ami tartalmazza a Tine 2.0-hoz hozzáadni kívánt rekordokat.

en: Select file containing your {0}
hu: Válaszd ki a fileodat, ami tartalmazza ezt: {0}

en: What should the file you upload look like?
hu: Hogy nézhet ki a file, amit feltöltöttél?

en: Tine 2.0 does not understand all kind of files you might want to upload. You will have to manually adjust your file so Tine 2.0 can handle it.
hu: Tine 2.0 nem tud mindenféle filet feldolgozni, amit feltölteni szeretnél. Kézzel kell rendezned a fileodat, hogy a Tine 2.0 kezelni tudja.

en: Following you find a list of all supported import formats and a sample file, how Tine 2.0 expects your file to look like.
hu: Alább találsz egy listát az összes támogatott import formátumokról és egy minta filet, ahogy a Tine 2.0 a file kinézetedet elfogadja.

en: Please select the import format of the file you want to upload
hu: Kérlek válaszd ki az importálás formátumát a feltölteni kívánt fileodhoz

en: Download example file
hu: Példa file letöltése

en: Import description
hu: Importálás meghatározása

en: Select {0} to add you {1} to:
hu: {0} kiválasztása, {1} hozzáadása ide:

en: Set Import Options
hu: Importálás opcióinak meghatározása

en: Checking Import
hu: Importálás ellenőrzése

en: Resolve Conflicts
hu: Ütközések megoldása

en: There are {0} {1} that might already exist.
hu: {0} {1} található, amely már létezhet.

en: Conflict
hu: Ütközés

en: First Conflict
hu: Első ütközés

en: Previous Conflict
hu: Előző ütközés

en: Next Conflict
hu: Következő ütközés

en: Last Conflict
hu: Utolsó ütközés

en: Resolve all conflicts
hu: Minden ütközés megoldása

en: Processing Conflict Data
hu: Ütközési adatok feldolgozása

en: No conflict to resolve
hu: Nincs megoldandó ütközés

en: (This is record {0} in your import file)
hu: (Ez az rekord:{0} az import file-odban)

en: No Detail Informations
hu: Nincsenek részletes információk

en: Summary
hu: Összegzés

en: Importing {0}
hu: {0} Importálása

en: {0} records had failures and where discarded.
hu: {0} rekord hibás és került eldobásra.

en: In total we found {0} records in your import file.
hu: Összesen {0} rekord található az import fileodban.

en: {0} of them will be added as new records into: "{1}".
hu: {0} közülük új rekordként hozzáadva ide: "{1}".

en: {0} of them where identified as duplicates.
hu: {0} közülük duplikációként azonosítva.

en: From the identified duplicates {0} will be merged into the existing records.
hu: Az azonosított duplikációk közül {0} lesz egyesítve meglévő rekordokkal.

en: From the identified duplicates {0} will be discarded.
hu: Az azonosított egyezések közül {0} lesz eldobva.

en: All records will be tagged with: "{0}" so you can find them easily.
hu: Minden rekordhoz hozzáadja ezt: "{0}", így könnyen megtalálhatod.

en: {0} records have failures and will be discarded.
hu: {0} rekordnak van hibája és eldobásra kerülnek.

en: Please enter your credentials
hu: Kérlek írd be az azonosítóidat

en: Back
hu: Vissza

en: Next
hu: Következő

en: Finish
hu: Befejezés

en: Alarms
hu: Riasztások

en: 0 minutes before
hu: 0 perccel előtte

en: 5 minutes before
hu: 5 perccel előtte

en: 15 minutes before
hu: 15 perccel előtte

en: 30 minutes before
hu: 30 perccel előtte

en: 1 hour before
hu: 1 órával előtte

en: 2 hours before
hu: 2 órával előtte

en: 12 hours before
hu: 12 órával előtte

en: 1 day before
hu: 1 nappal előtte

en: 2 days before
hu: 2 nappal előtte

en: Custom Datetime
hu: Egyedi időpont

en: Alarm Time
hu: Riasztási idő

en: {0} minutes before
hu: {0} perccel előtte

en: There are no preferences for this application.
hu: Nincs tulajdonság ehhez az alkalmazáshoz.

en: Creation Time
hu: Készítés ideje

en: Select Export Definition ...
hu: Exportálás meghatározásainak kiválasztása ...

en: You edited {0} {1}.
hu: Ezt szerkesztetted: {0} {1}.

en: {0} {1} have been updated properly.
hu: {0} {1} frissítése sikeres.

en: {0} {1} has been updated properly.
hu: {0} {1} frissítése sikeres.

en: {0} {1} have invalid data after updating. These {1} have not been changed.
hu: {0} {1} tartalmaz érvénytelen adatot frissítés után. Ezek a {1} nem változtak.

en: {0} {1} has invalid data after updating. This {1} has not been changed.
hu: {0} {1} tartalmaz érvénytelen adatot frissítés után. Ezek a {1} nem változtak.

en: delete
hu: törlés

en: Saved in
hu: Mentve ide:

en: Copy {0}
hu: {0} másolása

en: Add New {0}
hu: Új {0} hozzáadása

en: Edit {0} "{1}"
hu: {0} "{1}" szerkesztése

en: Do you really want to delete this {0}?
hu: Biztosan töröld ezt: {0}?

en: Deleting {0}
hu: {0} törlése

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Could not delete {0}.
hu: {0} nem törölhető.

en: Resolve Duplicate {0} Suspicion
hu: Duplikált {0} gyanú megoldása

en: Transferring {0}...
hu: {0} átvitele...

en: Admin Mode
hu: Admin Mód

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Edit Preferences
hu: Tulajdonságok szerkesztése

en: Loading ...
hu: Betöltés...

en: Saving of preferences failed.
hu: Tulajdonságok mentése sikertelen.

en: New version of Tine 2.0 available
hu: Tine 2.0 új verziója elérhető

en: Version "{0}" of Tine 2.0 is available.
hu: Tine 2.0 "{0}" verziója elérhető.

en: It's a critical update and must be installed as soon as possible!
hu: Ez egy kritikus frissítés, amit minnél hamarabb telepíteni kell!

en: Please consider updating!
hu: Kérlek fontold meg a frissítést!

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Edit {0} | Edit {0}
hu[0]: {0} szerkesztése
hu[1]: {0} szerkesztése

en: Enter new note:
hu: Új megjegyzés megadása:

en: Add Note
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Search User
hu: Felhasználó keresése

en: Search Group
hu: Csoport keresése

en: Add Anyone
hu: Bárki hozzáadása

en: Anyone
hu: Bárki

en: Search for users ...
hu: Felhasználók keresése...

en: Search for groups ...
hu: Csoportok keresése...

en: There could not be found any {0}. Please try to change your filter-criteria, view-options or the {1} you search in.
hu: Nem található semmi {0}. Kérlek próbáld megváltoztatni a szűrő feltételeidet, nézet opciókat vagy a {1} amiben keresel.

en: Print Page
hu: Oldal nyomtatása

en: Displaying records {0} - {1} of {2}
hu: Rekordok kijelzése {0} - {1} / {2}

en: No {0} to display
hu: Nincs kijelezhető {0}

en: New...
hu: Új...

en: Add to...
hu: Hozzáadás ehhez...

en: Last Modified Time
hu: Utolsó módosítás ideje

en: Last Modified By
hu: Utolsó módosító

en: Not Allowed
hu: Nem megengedett

en: You are not allowed to delete all pages at once
hu: Nincs engedélyed az összes lap egyszerre törléséhez

en: Do you really want to delete the selected record ({0})? | Do you really want to delete the selected records ({0})?
hu[0]: Biztosan törlöd a kiválasztott rekordot ({0})?
hu[1]: Biztosan törlöd a kiválasztott rekordokat ({0})?

en: name
hu: név

en: size
hu: méret

en: type
hu: típus

en: Edit definition
hu: Meghatározás szerkesztése

en: select a operator
hu: válassz egy operátort

en: this month
hu: ez a hónap

en: last month
hu: múlt hónap

en: this quarter
hu: ez a negyedév

en: last quarter
hu: múlt negyedév

en: this year
hu: idei év

en: last year
hu: múlt év

en: Show
hu: Mutat

en: add new filter
hu: új szűrő hozzáadása

en: reset all filters
hu: összes szűrő törlése

en: start search
hu: keresés indítása

en: save as favorite
hu: mentés kedvencként

en: Load a favorite
hu: Kedvenc betöltése

en: select a field
hu: válassz egy mezőt

en: Delete this filter
hu: Töröld ezt a szűrőt

en: show details
hu: részletek mutatása

en: Always show advanced filters
hu: Részletes szűrők mindig láthatóak

en: Your view is limited by {0} criteria: | Your view is limited by {0} criterias:
hu[0]: Nézetedet {0} feltétel limitálja:
hu[1]: Nézetedet {0} feltétel limitálja:

en: Remove
hu: Törlés

en: has notes
hu: vannak megjegyzések

en: Selected  {0}
hu: Kiválasztott {0}

en: today
hu: ma

en: yesterday
hu: tegnap

en: this week
hu: ez a hét

en: last week
hu: múlt hét

en: the week before last
hu: 2 hete

en: tomorrow
hu: holnap

en: next week
hu: jövő hét

en: next month
hu: jövő hónap

en: next quarter
hu: jövő negyedév

en: next year
hu: jövő év

en: contains
hu: tartalmaz

en: reg. exp.
hu: reg. lejárt

en: is greater than
hu: nagyobb, mint

en: is less than
hu: kisebb, mint

en: is not
hu: nem

en: is before
hu: előtt

en: is after
hu: után

en: is within
hu: között

en: is in week no.
hu: ezen a héten:

en: starts with
hu: kezdődik ekkor:

en: ends with
hu: végződik ekkor:

en: defined by
hu: meghatározta

en: Search Account ...
hu: Felhasználó keresése...

en: Show records that match to one of the following filters
hu: Rekordok mutatása, amelyek megfelelnek az alábbi szűrőknek

en: or alternatively
hu: vagy alternatívaként

en: Add alternative filter
hu: Alternatív szűrő hozzáadása

en: Remove Filter
hu: Szűrő eltávolítása

en: Edit record
hu: Rekord szerkesztése

en: Sibling
hu: Testvér

en: Parent
hu: Szülő

en: Child
hu: Gyerek

en: Remark
hu: Megjegyzés

en: Dependency
hu: Függőség

en: The {1} "{2}" is already used in the Field "{0}" and can be linked only once!
hu: A {1} "{2}" már használatban az alábbi mezőben "{0}" és csak egyszer csatolható!

en: Defined by ...
hu: Meghatározta ...

en: Define ...
hu: Meghatároz ...

en: containers
hu: konténerek

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Select a country...
hu: Ország kiválasztása...

en: My favorites
hu: Kedvenceim

en: Delete Favorite
hu: Kedvenc törlése

en: Edit Favorite
hu: Kedvenc szerkesztése

en: Overwrite Favorite
hu: Kedvenc felülírása

en: Do you really want to delete the favorite "{0}"?
hu: Biztosan szeretnéd törölni ezt a kedvencet: "{0}"?

en: Deleting Favorite "{0}"
hu: Kedvenc törlése: "{0}"

en: Overwrite?
hu: Felülírás?

en: Do you want to overwrite the favorite "{0}"?
hu: Biztosan szeretnéd felülírni ezt a kedvencet: "{0}"?

en: Overwriting Favorite "{0}"
hu: Kedvenc felülírása: "{0}"

en: Could not save Favorite
hu: Nem lehet a kedvencet elmenteni

en: Your current view does not support favorites
hu: A jelenlegi nézeted nem támogatja a kedvenceket

en: Create Favorite
hu: Kedvenc készítése

en: Saving Favorite "{0}"
hu: "{0}" kedvenc mentése

en: (shared)
hu: (megosztott)

en: Title
hu: Tárgy

en: Add a new personal tag
hu: Egy új személyes címke hozzáadása

en: Add New Personal Tag
hu: Új személyes címke hozzáadása

en: Please note: You create a personal tag. Only you can see it!
hu: Jegyezd meg: Személyes címkét csináltál. Csak te fogod látni!

en: Enter tag name:
hu: Címke nevének megadása:

en: No Tags to display
hu: Nincs kijelezhető címke

en: Detach tag | Detach tags
hu[0]: Címke eltávolítása
hu[1]: Címkék eltávolítása

en: Edit tag
hu: Címke szerkesztése

en: Rename Tag
hu: Címke átnevezése

en: Please enter a new name:
hu: Kérlek adj meg egy új nevet:

en: Edit Description
hu: Leírás szerkesztése

en: Description for tag
hu: Címke leírása

en: Please enter new description:
hu: Kérlek adj meg egy új leírást:

en: Change Color
hu: Szín megváltoztatása

en: Delete Tag | Delete Tags
hu[0]: Címke törlése
hu[1]: Címkék törlése

en: Please wait a moment...
hu: Kérlek várj egy pillanatot...

en: Deleting Tag | Deleting Tags
hu[0]: Címke törlése
hu[1]: Címkék törlése

en: Could not delete Tag(s).
hu: Címke(k) nem törölhető(ek).

en: Notice
hu: Bejelentés

en: The minimum tag length is three.
hu: A minimum címke hossz 3 karakter.

en: Could not create tag.
hu: Címke nem hozható létre.

en: Could not update tag.
hu: Címke nem frissíthető.

en: Detach Tags
hu: Címkék eltávolítása

en: Attach Tags
hu: Címkék hozzáadása

en: No Tags to detach found in the selected records
hu: Nem található eltávolítható címke a kiválasztott rekordokban

en: Please Wait...
hu: Kérlek várj...

en: Detaching Tags
hu: Címkék eltávolítása

en: Detach tag(s)
hu: Címke(ék) eltávolítása

en: Select Tag(s) to detach
hu: Címke(ék) kiválasztása az eltávolításhoz

en: Attaching Tag
hu: Címke csatolása

en: tag name
hu: címke név

en: Save current view as favorite
hu: Jelenlegi nézet mentése kedvencként

en: Tine 2.0 needs to be updated or is not installed yet.
hu: Tine 2.0 frissítése szükséges vagy még nincs telepítve.

en: Please wait or contact your administrator
hu: Kérlek várj vagy lépj kapcsolatba a rendszergazdával

en: License
hu: Licensz

en: Released under different
hu: Kiadva más

en: Open Source Licenses
hu: Nyílt Forráskódú Licencekkel

en: with the help of our
hu: és az alábbiak segítségével

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Your password expired. Please enter a new user password:
hu: Lejárt a jelszód. Írj be egy új jelszót:

en: Task | Tasks
hu[0]: Feladat
hu[1]: Feladatok

en: to do list | to do lists
hu[0]: tennivaló lista
hu[1]: tennivaló listák

en: The timezone in which dates are shown in Tine 2.0.
hu: A Tine 2.0 dátumainak időzónája.

en: The language of the Tine 2.0 GUI.
hu: Tine 2.0 felhasználói felületének nyelve.

en: The default application to show after login.
hu: Bejelentkezés utáni alapértelmezett alkalmazás.

en: Window Type
hu: Ablak típus

en: You can choose between modal windows or normal browser popup windows.
hu: Választhatsz modális ablak vagy normál böngésző felugró ablak között.

en: Confirm Logout
hu: Kijelentkezés megerősítése

en: Show confirmation dialog on logout.
hu: Megerősítő ablak muitatása kijelentkezéskor.

en: System IMAP
hu: Rendszer IMAP

en: System IMAP server configuration.
hu: Rendszer IMAP szerver beállítás.

en: System SMTP
hu: Rendszer SMTP

en: System SMTP server configuration.
hu: Rendszer SMTP szerver konfiguráció.

en: System SIEVE
hu: Rendszer SIEVE

en: System SIEVE server configuration.
hu: Rendszer SIEVE szerver beállítás.

en: Authentication Backend
hu: Azonosítási háttér

en: Backend adapter for user authentication.
hu: Háttér adapter a felhasználók azonosításához.

en: Authentication Configuration
hu: Azonosítás konfiguráció

en: Authentication backend configuration.
hu: Azonosítás háttér konfiguráció.

en: User Backend
hu: Felhasználó háttér

en: Backend adapter for user data.
hu: Háttér adapter felhasználó adatokhoz.

en: User Configuration
hu: Felhasználó konfiguráció

en: User backend configuration.
hu: Felhasználó háttér konfiguráció.

en: Cronuser ID
hu: Cron felhasználó azonosító

en: User ID of the cron user.
hu: Felhasználó azonosító a cron felhasználóhoz.

en: Title Postfix
hu: Postfix tárgy

en: Postfix string appended to the title of this installation.
hu: Postfix string, amelyet a tárgyhoz mellékel ez a telepítés.

en: Redirect URL
hu: Átirányítás URL

en: Redirect to this URL after logout.
hu: Átirányítás erre az URL-re kijelentkezés után.

en: Redirect to Referrer
hu: Átirányítás a hivatkozásra

en: Redirect to referrer after logout.
hu: Átirányítás a hivatkozásra kijelentkezés után.

en: Redirect Always
hu: Átirányítás mindig

en: Redirect to configured redirect URL also for login.
hu: Átirányítás a beállított átirányítási URL-re bejelentkezéshez is.

en: Accepted Terms Version
hu: Elfogadott feltétel verzió

en: Accepted version number of the terms and conditions document.
hu: A feltételek és kikötések dokumentum elfogadott verzió száma.

en: Use Geolocation Services
hu: Földrajzi hely szolgáltatás használata

en: Use of external Geolocation services is allowed.
hu: Külső Földrajzi hely szolgáltatás használata megengedett.

en: IP Session Validator
hu: IP kapcsolat érvényesítő

en: Destroy session if the users IP changes.
hu: Kapcsolat megszakítása, ha felhasználó IP címet vált.

en: UA Session Validator
hu: HK kapcsolat érvényesítő

en: Destroy session if the users user agent string changes.
hu: Kapcsolat megszakítása, ha felhasználó hálózati kliens stringje változik.

en: Files Directory
hu: Fileok könyvtára

en: Directory with web server write access for user files.
hu: Felhasználói fileok könyvtára, ahol a web kiszolgáló írás joggal rendelkezik.

en: User may change password
hu: Felhasználó cserélhet jelszót

en: Enable password policy
hu: Jelszó szabályok engedélyezése

en: Only ASCII
hu: Csak ASCII

en: Only ASCII characters are allowed in passwords.
hu: Csak ASCII karakterek megengedettek a jelszóban.

en: Minimum length
hu: Minimális hossz

en: Minimum password length
hu: Minimális jelszó hossz

en: Minimum word chars
hu: Minimum betű karakterek

en: Minimum word chars in password
hu: Minimum betű karakterek a jelszóban

en: Minimum uppercase chars
hu: Minimum nagy karakterek

en: Minimum uppercase chars in password
hu: Minimum nagy karakterek a jelszóban

en: Minimum special chars
hu: Minimum speciális karakterek

en: Minimum special chars in password
hu: Minimum speciális karakterek a jelszóban

en: Minimum numbers
hu: Minimum számok

en: Minimum numbers in password
hu: Minimum számok a jelszóban

en: Automatic bugreports
hu: Automatikus hibajelentés

en: Always send bugreports, even on timeouts and other exceptions / failures.
hu: Mindig küldjön hibajelentést, még időtúllépés és más védelmi / hiba esetén is.

en: Last sessions cleanup run
hu: Utolsó kapcsolatok takarításának futtatása

en: Stores the timestamp of the last sessions cleanup task run.
hu: Tárolja az utolsó kapcsolatok takarításának futtatása feladat időbélyegét.

en: %s's personal container
hu: %s személyes konténere

en: You are not allowed to delete this Container. Please define another container as the default addressbook for internal contacts!
hu: Nincs jogosultságod ennek a konténernek a törlésére. Kérlek adj meg másik konténert mint az alapértelmezett címjegyzék a belső kapcsolatokhoz!

en: Password Policy Violation
hu: Jelszó szabály megsértés

en: Generic System Exception
hu: Általános rendszer védelmi hiba

en: System Container
hu: Rendszer konténer

en: This is a system container which could not be deleted!
hu: Ez egy rendszer konténer, amely nem törölhető!

en: Created by
hu: Készítette

en: Activities
hu: Tevékenységek

en: Data
hu: Adat

en: by
hu: -

en: Changed fields:
hu: Változtatott mezők:

en: default
hu: alapértelmezett

en: note
hu: megjegyzés

en: default note type
hu: alapértelmezett megjegyzés típus

en: telephone
hu: telefon

en: telephone call
hu: telefon hívás

en: email contact
hu: email kapcsolat

en: created
hu: készítette

en: record created
hu: rekordot készítette

en: changed
hu: változtatta

en: record changed
hu: adatot változtatta

en: admin right description
hu: admin jogok leírása

en: run
hu: futtatás

en: run right description
hu: futtatási jogok leírása

en: Report bugs
hu: Hibák jelentése

en: Report bugs to the software vendor directly when they occur.
hu: Hibák jelentése a szoftver gyártójának közvetlenül előforduláskor.

en: Check version
hu: Verzió ellenőrzése

en: Check for new versions of this software.
hu: Szoftver új verziójának keresése.

en: Manage own profile
hu: Saját profil kezelése

en: The right to manage the own profile (selected contact data).
hu: Saját profil kezelésének joga (kiválasztott kapcsolati adatok).

en: Manage own client state
hu: Saját kliens státusz kezelése

en: The right to manage the own client state.
hu: Saját kliens státusz kezelésének joga
