Tine 2.0 - en to nb translation catalogue (245 entries)

en: unknown
nb: ukjent

en: Ok
nb: OK

en: There are no applications enabled for you. Please contact your administrator.
nb: Det er ingen applikasjoner aktivert for deg. Vennligst kontakt din administrator.

en: Password
nb: Passord

en: Apply
nb: Bruk

en: Please Wait
nb: Vennligts Vent

en: Read
nb: Lest

en: Edit
nb: Rediger

en: Authorisation Required
nb: Autorisering Kreves

en: Your session timed out. You need to login again.
nb: Din sessjon utløp. Du må logge inn igjen.

en: Insufficient Rights
nb: Ikke Nok Rettigheter

en: Sorry, you are not permitted to perform this action
nb: Beklager, du har ikke tilatelse til å utføre denne handlingen

en: Not Found
nb: Ikke Funnet

en: Sorry, your request could not be completed because the required data could not be found. In most cases this means that someone already deleted the data. Please refresh your current view.
nb: Beklager, ditt ønske kunne ikke fullføres fordi nødvendige data ble ikke funnet. I de fleste tilfeller betyr dette at noen allerede har slettet dem. Vennligst oppdater gjeldende visning.

en: Concurrent Updates
nb: Samtidige Oppdateringer

en: Someone else saved this record while you where editing the data. You need to reload and make your changes again.
nb: Noen andre lagret denne posten mens du redigerte dataene. Du må oppdatere og lage endringene om igjen.

en: Connection lost, please check your network!
nb: Forbindelse mistet, vennligst kontroller ditt nettverk!

en: New {0}
nb: Ny {0}

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Success
nb: Vellykket

en: Failure
nb: Feil

en: Login
nb: Logg inn

en: Username
nb: Brukernavn

en: about {0} minutes
nb: om {0} minutter

en: Tine 2.0 needs your help
nb: Tine 2.0 trenger din hjelp

en: We regularly need your feedback to make the next Tine 2.0 releases fit your needs even better. Help us and yourself by participating:
nb: Vi trenger regelmessige tilbakemeldinger for å gjøre neste Tine 2.0 utgivelser passe dine behov enda bedre. Hjelp oss og degselv ved å delta:

en: participate!
nb: delta!

en: Languages
nb: Språk

en: Duration
nb: Varighet

en: Login successful. Loading {0}...
nb: Logg inn fullført. Laster {0}...

en: Please wait!
nb: Vennligst vent!

en: Login failure
nb: Logg inn feilet

en: Logging you in...
nb: Logger deg inn...

en: Please wait
nb: Vennligst vent

en: Errors
nb: Feil

en: Please fix the errors noted.
nb: Vennligst fiks disse feilene.

en: Please enter your login data
nb: Vennligst tast inn dine logg inn data

en: Tags
nb: Merker

en: Loading
nb: Laster

en: Image Failed
nb: Bilde Feilet

en: Could not load image. Please notify your Administrator
nb: Klarte ikke laste bilde. Vennligst varsle din Administrator

en: Not An Image
nb: Ikke Et Bilde

en: Upload Failed
nb: Opplasting Feilet

en: Could not upload image. Please notify your Administrator
nb: Klarte ikke å laste opp bilde. Vennligst varsle din Administrator

en: Change Image
nb: Endre Bilde

en: Crop Image
nb: Tilpass Bilde

en: Delete Image
nb: Slett Bilde

en: Show Original Image
nb: Vis Orginalt Bilde

en: Software Version
nb: Programmvare Versjon

en: choose other {0}...
nb: Velg annet {0}...

en: enter searchfilter
nb: tast inn søkefilter

en: online
nb: tilkoblet

en: offline
nb: frakoblet

en: {0} selected
nb: {0} valgte

en: Unselect all
nb: Velg ingen

en: Select all pages ({0} records)
nb: Velg alle sider ({0} poster)

en: Toggle selection
nb: Veklse valg

en: Abnormal End
nb: Unormal Avsluttning

en: Send Report
nb: Sende Rapport

en: An error occurred, the program ended abnormal.
nb: En feil oppstod, programmet avsluttet unormalt.

en: The last action you made was potentially not performed correctly.
nb: Den siste handlingen du utførte ble muligens ikke utført riktig.

en: Please help improving this software and notify the vendor. Include a brief description of what you where doing when the error occurred.
nb: Vennligst hjelp til å forbedre dette programmet og varsle leverandøren. Innkluder en kort beskrivelse av hva du gjorde når feilen oppstod.

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Send Contact Information
nb: Send Kontakt Informasjon

en: Details:
nb: Detaljer:

en: Sending report...
nb: Sender rapport...

en: Please wait a moment
nb: Vennligst vent litt

en: Transmission Completed
nb: Overføring Fullført

en: Your report has been sent. Thanks for your contribution
nb: Din rapport er sendt. Takk for ditt bidrag

en: Please restart your browser now!
nb: Vennligst ta en omstart av din vevleser nå!

en: Credentials | Credentials
nb[0]: Attest
nb[1]: Attester

en: Relation | Relations
nb[0]: Relation
nb[1]: Relationer

en: Name
nb: Navn

en: personal
nb: personlig

en: {0} minute | {0} minutes
nb[0]: {0} minutt
nb[1]: {0} minutter

en: {0} hour | {0} hours
nb[0]: {0} time
nb[1]: {0} timer

en: {0} workday | {0} workdays
nb[0]: {0} arbeidsdag
nb[1]: {0} arbeidsdager

en: Confirm
nb: Bekreft

en: All {0}
nb: Alle  {0}

en: Shared {0}
nb: Delt {0}

en: Other Users {0}
nb: Andre Brukere {0}

en: My {0}
nb: Min {0}

en: User: {0}
nb: Bruker {0}

en: About {0}
nb: Om {0}

en: Debug Console (Ctrl + F11)
nb: Feilsøkings Konsoll (Ctrl + F11)

en: Preferences
nb: Alternativer

en: Change password
nb: Endre passord

en: Logout
nb: Logg ut

en: Logout from {0}
nb: Logg ut fra {0}

en: Are you sure you want to logout?
nb: Er du sikker på at du vil logge ut?

en: Logging you out...
nb: Logger deg ut...

en: Custom Fields
nb: Egendefinert Felt

en: Searching...
nb: Søker...

en: Invalid configuration
nb: Ugyldig konfigurasjon

en: You need to correct the red marked fields before config could be saved
nb: Du må rette rødt markerte felter før konfigurasjonen kan lagres

en: Save config
nb: Lagre konfigurasjon

en: Add {0}
nb: Legg til {0}

en: Rename {0}
nb: Endre navn {0}

en: Delete {0} | Delete {0}
nb[0]: Slett  {0}
nb[1]: Slett {0}

en: Reload {0}
nb: Laste på nytt {0}

en: Please enter the name of the new {0}:
nb: Vennligst tast inn navnet på den nye {0}:

en: No {0} added
nb: Ingen {0} lagt til

en: You have to supply a {0} name!
nb: Du må oppgi et {0} navn!

en: Creating {0}...
nb: Oppretter {0}...

en: Please enter the new name of the {0}:
nb: Vennligst tast inn det nye navnet på {0}:

en: Not renamed {0}
nb: Ikke endret navn  {0}

en: Do you really want to delete the {0} "{1}"?
nb: Vil du virkelig slette {0} "{1}"?

en: Manage Permissions for {0} "{1}"
nb: Behandle Rettigheter for {0} "{1}"

en: Language
nb: Språk

en: Add
nb: Legg til

en: Delete
nb: Slett

en: Updating Grants
nb: Oppdaterer Tillatelser

en: Color
nb: Farge

en: is equal to
nb: er lik som

en: please select a {0}
nb: vennligst velg en {0}

en: Created By
nb: Opprettet Av

en: Timestamp
nb: Tidstempel

en: Displaying history records {0} - {1} of {2}
nb: Viser historikk  {0} - {1} of {2}

en: No history to display
nb: Ingen historikk å vise

en: History
nb: Historikk

en: Time
nb: Tid

en: General Preferences
nb: Generelle Instillinger

en: Alarms
nb: Alarmer

en: 0 minutes before
nb: 0 minutter før

en: 15 minutes before
nb: 15 minutter før

en: 30 minutes before
nb: 30 minutter før

en: 1 hour before
nb: 1 time før

en: 2 hours before
nb: 2 timer før

en: 1 day before
nb: 1 dag før

en: There are no preferences for this application.
nb: Det er ingen instillinger for dette programmet.

en: delete
nb: slett

en: Saved in
nb: Lagret i

en: Add New {0}
nb: Legg Til Ny {0}

en: Edit {0} "{1}"
nb: Rediger {0} "{1}"

en: Do you really want to delete this {0}?
nb: Vil du virkelig slette dette {0}?

en: Deleting {0}
nb: Sletter {0}

en: Failed
nb: Feilet

en: Could not delete {0}.
nb: Klarte ikke å slette {0}

en: Admin Mode
nb: Admin Modus

en: Applications
nb: Programmer

en: Edit Preferences
nb: Rediger Instillinger

en: Loading ...
nb: Laster ...

en: Saving of preferences failed.
nb: Lagring av instillinger feilet.

en: New version of Tine 2.0 available
nb: Ny versjon av Tine 2.0 tilgjengelig

en: Version "{0}" of Tine 2.0 is available.
nb: Versjon {0} " av Tine 2.0 er tilgjengelig.

en: It's a critical update and must be installed as soon as possible!
nb: Er en kritisk oppdatering og må installeres så fort som mulig!

en: Please consider updating!
nb: Vennligst vurder oppgradering!

en: Notes
nb: Notater

en: Enter new note:
nb: Tast inn nytt notat:

en: Add Note
nb: Legg til Notat

en: Timezone
nb: Tidssone

en: Search User
nb: Søk etter Bruker

en: Search Group
nb: Søk etter Gruppe

en: Add Anyone
nb: Legg til hvem som helst

en: Anyone
nb: Hvem som helst

en: Search for users ...
nb: Søk etter brukere....

en: Search for groups ...
nb: Søk etter grupper...

en: Displaying records {0} - {1} of {2}
nb: Viser poster {0} - {1} of {2}

en: No {0} to display
nb: Ingen  {0} å vise

en: Not Allowed
nb: Ikke Tillatt

en: You are not allowed to delete all pages at once
nb: Du har ikke tilatelse til å slette alle sider på en gang

en: select a operator
nb: velg en operatør

en: this month
nb: denn måneden

en: last month
nb: forrige måned

en: this quarter
nb: dette kvartalet

en: last quarter
nb: forrige kvartal

en: this year
nb: dette året

en: last year
nb: ifjor

en: Show
nb: Vis

en: add new filter
nb: legg til nytt filter

en: reset all filters
nb: nullstill alle filtere

en: start search
nb: start søk

en: select a field
nb: velg et felt

en: Delete this filter
nb: Slett dette filteret

en: Always show advanced filters
nb: Vis alltid avanserte filter

en: Remove
nb: Fjern

en: today
nb: i dag

en: yesterday
nb: i går

en: this week
nb: denne uken

en: last week
nb: forrige uke

en: the week before last
nb: uken før forrige

en: tomorrow
nb: i morgen

en: next week
nb: neste uke

en: next month
nb: neste måned

en: next quarter
nb: neste kvartal

en: next year
nb: neste år

en: contains
nb: inneholder

en: is greater than
nb: er større enn

en: is less than
nb: er mindre enn

en: is not
nb: er ikke

en: is before
nb: er før

en: is after
nb: er etter

en: is within
nb: er mellom

en: is in week no.
nb: er i uke nr.

en: starts with
nb: starter med

en: ends with
nb: slutter med

en: Search Account ...
nb: Søke Konto ...

en: Add a new personal tag
nb: Legg til et nytt personlig merke

en: Add New Personal Tag
nb: Legg Til Nytt Personlig Merke

en: Please note: You create a personal tag. Only you can see it!
nb: NB: Du kan opprette et personlig merke. Bare du kan se det!

en: Enter tag name:
nb: Tast inn merke navn:

en: No Tags to display
nb: Ingen Merker å vise

en: Detach tag | Detach tags
nb[0]: Fjern merke
nb[1]: Fjern merker

en: Edit tag
nb: Rediger merke

en: Rename Tag
nb: Endre navn på Merke

en: Please enter a new name:
nb: Vennligst tast inn et nytt navn:

en: Edit Description
nb: Rediger Beskrivelse

en: Description for tag
nb: Beskrivelse for merke

en: Please enter new description:
nb: Vennligst tast inn ny beskrivelse:

en: Change Color
nb: Endre Farge

en: Delete Tag | Delete Tags
nb[0]: Slett Merke
nb[1]: Slett Merker

en: Please wait a moment...
nb: Vennligst vent et øyeblikk...

en: Deleting Tag | Deleting Tags
nb[0]: Sletter Merke
nb[1]: Sletter Merker

en: Could not delete Tag(s).
nb: Klarte ikke å slette Merke(r).

en: Notice
nb: Varsel

en: The minimum tag length is three.
nb: Minimum merke lengde er tre.

en: Could not create tag.
nb: Klarte ikke å opprette merke.

en: Could not update tag.
nb: Clarte ikke å oppdatere merke.

en: tag name
nb: merke navn

en: Task | Tasks
nb[0]: Oppgave
nb[1]: Oppgaver

en: to do list | to do lists
nb[0]: oppgave liste
nb[1]: oppgave lister

en: The timezone in which dates are shown in Tine 2.0.
nb: Tidssonen hvor datoer vises i Tine 2.0.

en: The language of the Tine 2.0 GUI.
nb: Språket til Tine 2.0 Grensesnittet.

en: Default Application
nb: Standard Program

en: The default application to show after login.
nb: Standard program som skal vises etter logg inn.

en: Window Type
nb: Vindus Type

en: Created by
nb: Opprettet ava

en: Activities
nb: Aktiviteter

en: by
nb: av

en: Changed fields:
nb: Endrede felter:

en: note
nb: notat

en: default note type
nb: standard notat type

en: telephone
nb: telefon

en: telephone call
nb: telefon samtale

en: email
nb: e-post

en: email contact
nb: e-post kontakt

en: created
nb: opprettet

en: record created
nb: post opprettet

en: changed
nb: endret

en: record changed
nb: post endret

en: admin right description
nb: admin rettighets beskrivelse

en: run
nb: kjør

en: run right description
nb: kjøre rettighets beskrivelse

en: Report bugs
nb: Rapporter feil

en: Check version
nb: Kontroller versjon
