Tine 2.0 - en to sq translation catalogue (611 entries)

en: %s's personal container
sq: Kontenieri personal i %s

en: (This is record {0} in your import file)
sq: (Kjo është e dhëna {0} e skedarit tuaj të importuar)

en: (paused)
sq: (pauzë)

en: (shared)
sq: (ndarë)

en: 0 minutes before
sq: 0 minuta më parë

en: 1 day before
sq: 1 ditë më parë

en: 1 hour before
sq: 1 orë më parë

en: 12 hours before
sq: 12 orë më parë

en: 15 minutes before
sq: 15 minuta më parë

en: 2 days before
sq: 2 ditë më parë

en: 2 hours before
sq: 2 orë më parë

en: 30 minutes before
sq: 30 minuta më parë

en: 5 minutes before
sq: 5 minuta më parë

en: Abnormal End
sq: Mbyllje e pazakontë

en: About {0}
sq: Rreth {0}

en: Accepted Terms Version
sq: Versionet e Kushteve të pranuara

en: Accepted version number of the terms and conditions document.
sq: Nr i versionit të pranuar të dokumentit të Kushteve dhe Konditave

en: Action:
sq: Veprim:

en: Activities
sq: Aktivitete

en: Add
sq: Shto

en: Add Anyone
sq: Shto këdo

en: Add New Personal Tag
sq: Shto Ediketë vetjake të re

en: Add New {0}
sq: Shto {0} të ri

en: Add Note
sq: Shto Shënim

en: Add a new personal tag
sq: Shto një etiektë vetjake të re

en: Add alternative filter
sq: Shto filtër alternativ

en: Add to...
sq: Shto tek

en: Add {0}
sq: Shto {0}

en: Admin Mode
sq: Modalitet Administratori

en: Alarm | Alarms
sq[0]: Alarm
sq[1]: Alarme

en: Alarm Time
sq: Koha e Alarmit

en: Alarms
sq: Alarme

en: Alarms sent each job
sq: Alarme te derguara per cdo pune

en: All records will be tagged with: "{0}" so you can find them easily.
sq: Të gjithë të dhënat do të etiketohen me : "{0}" që ju ti gjeni ato më kollaj.

en: All {0}
sq:  Gjithë {0}

en: Allow desktop notifications
sq: Lejo njoftimet në desktop

en: Allowed Origins
sq: Origjina të lejuara

en: Allowed Origins for the JSON API.
sq: Origjina të lejuara për JSON API

en: Allows to configure the maximum number of alarm notifications in each run of sendPendingAlarms (0 = no limit)
sq: Lejon konfigurimin e numrit maksimal te njoftimeve te alarmeve ne cdo procesim te sendPendingAlarms (0 = pa limit)

en: Always send bugreports, even on timeouts and other exceptions / failures.
sq: Gjithmonë dërgo raporte problemesh, edhe ne humbje-kohe Përjashtime / Dështime të tjera

en: Always show advanced filters
sq: Gjithmonë trego fitrat e përparuar

en: An error occurred, the program ended abnormal.
sq: Ndodhi një gabim , programi përfundoi në menyrë jo normale

en: Anyone
sq: Kushdo

en: Applications
sq: Aplikacione

en: Apply
sq: Apliko

en: Applying changes
sq: Duke kryer ndryshimet

en: Are you sure you want to logout?
sq: A jeni të sigurtë që doni të dilni

en: Attach Tags
sq: Bashkangjit Etiketat

en: Attaching Tag
sq: Duke bashkangjitur etiketën

en: Attachment
sq: Bashkangjtje

en: Attachments
sq: Bashkangjitje

en: Authentication Backend
sq: Fundori Autentifikimit

en: Authentication Configuration
sq: Konfigurimi i autentifikimit

en: Authentication backend configuration.
sq: Konfigurimi i fundorit të autentifikimit

en: Authorisation Required
sq: Kërkohet autorizim

en: Auto search on filter change
sq: Kërko automatikisht pas ndryshimit të filtrit

en: Automatic bugreports
sq: Raporte problemesh automatik

en: Back
sq: Mbrapa

en: Backend adapter for user authentication.
sq: Adaptuesi fundorit për autentifikimin e përdoruesit

en: Backend adapter for user data.
sq: Adaptuesi fundorit për të dhënat e përdoruesit

en: Banking Information
sq: Informacioni Bankar

en: Browser incompatible
sq: Shfletues i papajtueshëm

en: Browser incompatible?
sq: Shfletues i papajtueshëm

en: Cancel
sq: Anullo

en: Certificate detected. Please, press Login button to proceed.
sq: U gjet një Çertifikatë. Shtypni butonin Hyr për te vazhduar

en: Change Color
sq: Ndrysho ngjyrën

en: Change Image
sq: Ndyshoni Pamjen

en: Change password
sq: Ndrysho Fjalëkalimin

en: Change settings for application {0}
sq: Ndryshoni konfigurimet për aplikacionin {0}

en: Changed fields:
sq: Fusha të ndryshuara

en: Check for new versions of this software.
sq: Kontrollo për version të ri të këtij programi

en: Check version
sq: Kontrollo versionin

en: Checking Import
sq: Duke kontrolluar importin

en: Child
sq: Fëmijë

en: Choose File and Format
sq: Zgjidh Skedar dhe formatin

en: Choose Import File
sq: Zgjidh sekdarin e importit

en: Click to edit
sq: Kliko të modifikosh

en: Color
sq: Ngjyrë

en: Concurrent Updates
sq: Përditësime të njëkohshme

en: Config | Configs
sq[0]: Konfigurim
sq[1]: Konfigurime

en: Configs
sq: Konfigurime

en: Configuration Problem
sq: Problem konfigurimi

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Confirm Logout
sq: Konfimo Daljen

en: Conflict
sq: Konflikt

en: Connection lost, please check your network!
sq: Lidhja humbi, kontrolloni rrjetin tuaj

en: Content Type
sq: Tipi i Përmbajtjes

en: Contributors
sq: Kontribues

en: Copy {0}
sq: Kopje {0}

en: Could not create tag.
sq: Nuk mund të krijoj etiketën

en: Could not delete Tag(s).
sq: Nuk mund të fshij Etiketën(at)

en: Could not delete {0}.
sq: Nuk mund të fshiej {0}.

en: Could not load image. Please notify your Administrator
sq: Nuk mund të ngarkohej pamja. Njoftoni administratorin

en: Could not save Favorite
sq: Nuk mund të ruhej e preferuara

en: Could not update tag.
sq: Nuk mund të përditësoj etiketën

en: Could not upload image. Please notify your Administrator
sq: Nuk u mund të ngarkohej pamja. Njoftoni Administratorin

en: Create Favorite
sq: Krijo të preferuar

en: Created By
sq: Krijuar nga

en: Created by
sq: Krijuar nga

en: Creating {0}...
sq: Duke krujuar {0}...

en: Creation Time
sq: Koha e kijimit

en: Credentials | Credentials
sq[0]: Kredencial
sq[1]: Kredenciale

en: Credits
sq: Kredi

en: Cronuser ID
sq: ID e përdoruesit Cron

en: Crop Image
sq: Prit Pamjen

en: Custom Datetime
sq: Datë e personalizuar

en: Custom Fields
sq: Fusha të personalizuara

en: Data
sq: Të dhëna

en: Debug Console (Ctrl + F11)
sq: Konsola rregulluese (Ctrl + F11)

en: Default Application
sq: Aplikacioni i paracaktuar

en: Defaults
sq: Të paracaktuara

en: Define ...
sq: Përcakto...

en: Defined by ...
sq: Përcaktuar nga ...

en: Delete
sq: Fshij

en: Delete Favorite
sq: Fshij të preferuarën

en: Delete Image
sq: Fshij Pamjen

en: Delete Tag | Delete Tags
sq[0]: Fshij Etiketën
sq[1]: Fshij Etiketat

en: Delete this filter
sq: Fishij këtë filtër

en: Delete value from all selected records
sq: Fshij vlerë nga të gjithë të dhënat e zgjedhura

en: Delete {0} | Delete {0}
sq[0]: Fshij {0}
sq[1]: Fshij {0}

en: Deleting Favorite "{0}"
sq: Duke fshirë të preferuarën "{0}"

en: Deleting Tag | Deleting Tags
sq[0]: Duke fshirë Etiketën
sq[1]: Dike fshirë Etiketat

en: Deleting {0}
sq: Duke fshirë {0}

en: Department | Departments
sq[0]: Departament
sq[1]: Departamente

en: Dependency
sq: Varësi

en: Description
sq: Përshkrim

en: Description for tag
sq: Përshkrimi për etiketën

en: Destroy session if the users IP changes.
sq: Shkatërro seksionin nëse IP e përdoruesit ndryshon

en: Destroy session if the users user agent string changes.
sq: Shkatërro seksionin nëse vargu i agjentit të përdorimit të përdoruesit ndryshon

en: Detach Tags
sq: Shqit Etiketat

en: Detach tag | Detach tags
sq[0]: Shqit etiketën
sq[1]: Shqit etiketat

en: Detach tag(s)
sq: Shqit etiketën(at)

en: Detaching Tags
sq: Duke shqitur Etiketat

en: Detailed Language Statistics
sq: Statistika të detajuara të gjuhës

en: Details:
sq: Detaje

en: Different Values
sq: Vlera të ndryshme

en: Directory with web server write access for user files.
sq: Dega me të drejta shkrimi të serverit web për skedarët e përdoruesit

en: Disable Anyone Account
sq: Ç'aktivizo llogarinë e Gjithkujt

en: Disallow anyone account in grant configurations
sq: Refuzo llogarine e gjithkujt ne konfigurimet e të drejtave

en: Displaying history records {0} - {1} of {2}
sq: Duke shfaqur të dhënat e historise {0} - {1} nga {2}

en: Displaying records {0} - {1} of {2}
sq: Duke shfaqur të dhënat {0} - {1} nga {2}

en: Do you really want to change these {0} records?
sq: Doni vërtetë të ndyshoni këto {0} të dhëna?

en: Do you really want to delete the favorite "{0}"?
sq: Doni vërtetë të fshini të peferuarën "{0}"?

en: Do you really want to delete the selected record ({0})? | Do you really want to delete the selected records ({0})?
sq[0]: Doni vertetë të fshini të dhënën e zgjedhur ({0})?
sq[1]: Doni vërtetë të fshini të dhënat e zgjedhura ({0})?

en: Do you really want to delete the {0} "{1}"?
sq: Doni vërtetë të fshini {0} "{1}"?

en: Do you really want to delete this {0}?
sq: Doni vërtetë të fshini këtë {0}?

en: Do you want to overwrite the favorite "{0}"?
sq: Doni të mbivendosni të preferuarën "{0}"?

en: Download
sq: Shkarko

en: Download example file
sq: Shkarko skedarin shëmbull

en: Duration
sq: Kohëzgjatja

en: Edit
sq: Modifiko

en: Edit Description
sq: Modifiko përshkrimin

en: Edit Favorite
sq: Modifiko të preferuarën

en: Edit Preferences
sq: Modifiko Preferencat

en: Edit Profile
sq: Modifiko Profilin

en: Edit definition
sq: Modifiko përcaktimin

en: Edit record
sq: Modifiko të dhënën

en: Edit tag
sq: Modifiko etiketën

en: Edit {0} | Edit {0}
sq[0]: Modifiko {0}
sq[1]: Modifiko {0}

en: Edit {0} "{1}"
sq: Modifiko {0} "{1}"

en: Edit {0} {1}
sq: Modifiko {0} {1}

en: Enable password policy
sq: Aktivizo politikën e fjalëkalimit

en: Enter new note:
sq: Vendosni shënim të ri:

en: Enter tag name:
sq: Vendosni emrin e etiketës

en: Error
sq: Gabim

en: Errors
sq: Gabime

en: Exception ({0})
sq: Përjashtim ({0})

en: Existing Value
sq: Vlerë egzistuese

en: Export | Export
sq[0]: Eksport
sq[1]: Eksporte

en: Failed
sq: Dështoi

en: Failure
sq: Dështim

en: Favorite not saved
sq: E preferuar e pa ruajtur

en: Favorites
sq: Të preferuarat

en: Field Group
sq: Fushë Grupi

en: Field Name
sq: Emri i Fushës

en: File | Files
sq[0]: Skedar
sq[1]: Skedarë

en: Files Directory
sq: Dega e Skedarëve

en: Final Value
sq: Vlerë finale

en: Final {0}
sq: Finale {0}

en: First Conflict
sq: Konflikti i parë

en: First {0}
sq: E para {0}

en: Following you find a list of all supported import formats and a sample file, how Tine 2.0 expects your file to look like.
sq: Në vijim do të gjeni një listë me të gjithë formatet e suportuara për importim dhe një skedarmodel se si Tine dy pret të jetë skedari juaj

en: Forbid part of username
sq: Përjashto një pjesë të emrit të përdoruesit

en: Forbid part of username in password
sq: Përjashto një pjesë të emrit të përdoruesit në Fjalëkalim

en: From the identified duplicates {0} will be discarded.
sq: Nga duplikatat e gjetura {0} do të skarcohen.

en: From the identified duplicates {0} will be merged into the existing records.
sq: Nga duplikatat e identifikuara {0} do të shkrihen me të dhënat ekzistuese.

en: General Preferences
sq: Preverencat e përgjithshme

en: Generic System Exception
sq: Përjashtim i përgjithshem i sistemit

en: Grid load mask
sq: Maska e ngarkimit të rrjetës

en: Grid stripe rows
sq: Shiritat e rrjetës

en: Group
sq: Grup

en: Help
sq: Ndihmë

en: History
sq: Histori

en: IP Session Validator
sq: Vlerësuesi i seksionit IP

en: If the state of your language is not satisfying, or if you miss a language, please consider becoming a {0} translator.
sq: Nëse gjëndja e gjuhës suaj nuk është e kënaqshme, ose ju mungon , ju lutem merrni në kosideratë te bëheni nje përkthyes i {0}

en: Image Failed
sq: Pamja Dështoi

en: Import | Imports
sq[0]: Import
sq[1]: Importe

en: Import description
sq: Përshkrimi i importit

en: Importing {0}
sq: Duke importuar {0}

en: In total we found {0} records in your import file.
sq: Në total ne gjetëm {0} të dhëna në skedarin tuaj të importit

en: Indent Text
sq: Tekst Indent

en: Index
sq: Indeksi

en: Insufficient Grants
sq: Të drejta të pamjaftueshme

en: Insufficient Rights
sq: Të drejta të pamjaftueshme

en: Invalid Data
sq: Të dhëna të gabuara

en: Invalid configuration
sq: Konfigurim i gabuar

en: It's a critical update and must be installed as soon as possible!
sq: është një përditësim kritik dhe duhet të instalohet sa më shpejtë që të jetë e mundur!

en: Keep both records
sq: Mbaj të dy të dhënat

en: Keep existing record and discard mine
sq: Mbaj të dhënat ekzistuese dhe hidh të miat

en: Language
sq: Gjuha

en: Languages
sq: Gjuhë

en: Last Conflict
sq: Konflikti i fundit

en: Last Modified By
sq: Midifikimi i fundit nga

en: Last Modified Time
sq: Koha e modifikimit të fundit

en: Last sessions cleanup run
sq: Kryej pastrimin e seksionit të fundit

en: Learn more about {0}
sq: Mëso më shume për {0}

en: License
sq: Liçensë

en: Load a favorite
sq: Ngarko një të preferuar

en: Loading
sq: Duke ngarkuar

en: Loading ...
sq: Duke ngarkuar...

en: Logging you in...
sq: Duke ju futur brënda...

en: Logging you out...
sq: Duke ju nxjerrë ....

en: Login
sq: Hyrje

en: Login failure
sq: Hyrje e dështuar

en: Login successful. Loading {0}...
sq: Hyrja e suksesshme, Duke ngarkuar {0}...

en: Logout
sq: Dil

en: Logout from {0}
sq: Dil nga {0}

en: Manage Permissions for {0} "{1}"
sq: Menaxhoni tV drejtat për {0} "{1}"

en: Manage own client state
sq: Menaxho gjëndjen e klientëve vetjak

en: Manage own profile
sq: Menaxho profilin vetjak

en: Manage {0} Permissions
sq: Menaxho {0} të drejta

en: Merge Failed
sq: Shkrirja Dështoi

en: Merge {0}
sq: Shkrij {0}

en: Merge {0}, prefer First
sq: Shkrij {0}, prefero të Parën

en: Merge {0}, prefer Second
sq: Shkrij {0}, prefero të Dytën

en: Merge, keeping existing details
sq: Shkrij, duke mbajtur detajet ekzistuese

en: Merge, keeping my details
sq: Shkrij, duke mbajtur detajet e mia

en: Merging Records...
sq: Duke Shkrirë të dhënat...

en: Method Not Found / Insufficent Permissions
sq: Metoda nuk u gjet / Të drejta të pamjaftueshme

en: Minimum length
sq: Gjatësia minimale

en: Minimum numbers
sq: Minimumi i numrave

en: Minimum numbers in password
sq: Minimumi i mumrave në Fjalëkalim

en: Minimum password length
sq: Gjatësia minimale e fjalëkalimit

en: Minimum special chars
sq: Minimumi karaktereve të veçantë

en: Minimum special chars in password
sq: Minimumi i karaktereve të veçantë në Fjalëkalim

en: Minimum uppercase chars
sq: Minimumi i gërmave të mëdha

en: Minimum uppercase chars in password
sq: Minimumi i gërmave të mëdha në Fjalëkalim

en: Minimum word chars
sq: Minimumi i karaktereve të fjalës

en: Minimum word chars in password
sq: Minimumi i karaktereve të fjalës në Fjalëkalim

en: Missing Applications
sq: Aplikacione që mungojnë

en: Month
sq: Muaj

en: My Grants
sq: Të drejtat e mia

en: My Profile
sq: Profili im

en: My Value
sq: Vlera ime

en: My favorites
sq: Të preferuarat e mia

en: My {0}
sq: Imi {0}

en: Name
sq: Emër

en: New Car
sq: Makinë e re

en: New version of Tine 2.0 available
sq: Version i ri i Tine dy i disponueshëm

en: New {0}
sq: {0} e re

en: New...
sq: E re...

en: Next
sq: Tjetra

en: Next Conflict
sq: Konflikti tjetër

en: No
sq: Jo

en: No Detail Informations
sq: Nuk ka informacion të detajuar

en: No Dialog
sq: S'ka Dialog

en: No Information
sq: Nuk ka Informacion

en: No Response
sq: Nuk ka Përgjigje

en: No Role Memberships
sq: Nuk ka role antarësish

en: No Tags to detach found in the selected records
sq: Nuk u gjetën etiketa për të shqitur në të dhënat e zgjedhura

en: No Tags to display
sq: Nuk ka etiketa për të shfaqur

en: No conflict to resolve
sq: Nuk ka konflikte për të zgjidhur

en: No data to display
sq: Nuk ka të dhëna për të shfaqur

en: No history to display
sq: Nuk ka histori për të shfaqur

en: No {0} added
sq: Nuk u shtuan {0}

en: No {0} to display
sq: Nuk ka {0} për të shfaqur

en: Not Allowed
sq: Nuk lejohet

en: Not An Image
sq: Nuk është një pamje

en: Not Found
sq: Nuk u gjet

en: Not renamed {0}
sq: {0} e pa riemëruar

en: Notes
sq: Shënime

en: Notice
sq: Njoftim

en: Only ASCII
sq: Vetëm ASCII

en: Only ASCII characters are allowed in passwords.
sq: Vetem karaktere ASCII janë të lejuar në fjalëkalimet

en: Open Source Licenses
sq: Licencat Open Source

en: Other Users {0}
sq: Përdorues të tjerë {0}

en: Out of Resources
sq: Në mungesë të burimeve

en: Outdent Text
sq: Tekst Outdent

en: Overwrite Favorite
sq: Mbivendos të preferuarën

en: Overwrite?
sq: Mbivendos?

en: Overwriting Favorite "{0}"
sq: Duke mbivendosur të preferuarën "{0}"

en: Page size
sq: Madhësia e faqes

en: Page size in grids
sq: Madhësia e faqes në rrjeta

en: Parent
sq: Prind

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password Policy Violation
sq: Shkelje e Politikës së Fjalëkalimit

en: Pause upload
sq: Pauzo ngarkimin

en: Perform auto search when filter is changed
sq: Kryej kërkimin automatik kur filtri ndryshon

en: Please Wait
sq: Ju lutem prisni

en: Please Wait...
sq: Ju lutem prisni...

en: Please choose the file that contains the records you want to add to Tine 2.0
sq: Zgjidhni skedarin që përmban të dhënat që doni të shtoni në Tine dy

en: Please consider updating!
sq: Ju lutem konsideroni përditësimin!

en: Please enter a new name:
sq: Ju lutem vendosni një emër të ri:

en: Please enter new description:
sq: Ju lutem vendosni një përshkrim të ri

en: Please enter the name of the new {0}:
sq: Ju lutem vendosni emrin e {0} së re:

en: Please enter the new name of the {0}:
sq: Ju lutem vendosni emrin e ri të {0}:

en: Please enter your credentials
sq: Ju lutem vendosni kredencialet tuaja

en: Please enter your login data
sq: Ju lutem vendosni të dhënat tuaja të hyrjes

en: Please fix the errors noted.
sq: Ju lutem rregulloni gabimet e vëna në dukje

en: Please help improving this software and notify the vendor. Include a brief description of what you where doing when the error occurred.
sq: Ju ltem ndihmoni përmirësimin e këtij programi dhe njoftoni shitësin. Përfshini nje përshkrim të shkurtërtë asaj që po bënit kur ndodhi gabimi.

en: Please note: You create a personal tag. Only you can see it!
sq: Kujdes: Ju krijuat një etiketë vetjake. Mund ta shihni vetëm Ju!

en: Please restart your browser now!
sq: Ju lutem ri-nisni shfletuesin tuaj tani!

en: Please select a file with one of the following extensions:
sq: Ju lutem zgjidhni një skedar me një nga prapashtesat e mëposhtme:

en: Please select an image file (gif/png/jpeg)
sq: Zgjidhni një skedar pamjesh (gif/png/jpeg)

en: Please select the import format of the file you want to upload
sq: Ju lutem zgjidhni formatin e importit të skedarit që doni të ngarkoni

en: Please wait
sq: Ju lutem prisni

en: Please wait a moment
sq: Ju lutem prisni pak

en: Please wait a moment...
sq: Ju lutem prisni pak...

en: Please wait or contact your administrator
sq: Ju lutem prisni ose kontaktoni administratorin

en: Please wait!
sq: Ju lutem prisni!

en: Postfix string appended to the title of this installation.
sq: Vargu Postfix bashkangjitur titullit të këtij instalimi

en: Powered by:
sq: Mundësuar nga

en: Preferences
sq: Preferencat

en: Previous Conflict
sq: Konflikti i më parshëm

en: Print Page
sq: Printo Faqen

en: Private Information
sq: Informacion Privat

en: Processing Conflict Data
sq: Duke procesuar të dhënat e konfliktit

en: Profile Information
sq: Informacion i Profilit

en: Properties
sq: Karakterisitikat

en: Properties for {0} "{1}"
sq: Karakteristikat për {0} "{1}"

en: Quick Search
sq: Kërkim i Shpejtë

en: Read
sq: Lexo

en: Record
sq: E dhënë

en: Record Name | Records Name
sq[0]: Emri i të dhenës
sq[1]: Emri i të dhënave

en: Redirect Always
sq: Ridrejto gjithmonë

en: Redirect URL
sq: Ridrejto URL

en: Redirect to Referrer
sq: Ridrejto tek Referuesi

en: Redirect to configured redirect URL also for login.
sq: Ridrejto tek URL ridrejtuese e konfiguruar edhe pas hyrjes

en: Redirect to referrer after logout.
sq: Ridrejto tek referuesi pas daljes

en: Redirect to this URL after logout.
sq: Ridrejtohu tek kjo URL pas daljes

en: Related to
sq: E lidhur me

en: Relation | Relations
sq[0]: Marrdhënie
sq[1]: Marrdhënie

en: Released under different
sq: Lëshuar nën të ndryshëm

en: Reload config
sq: Ringarko konfigurimin

en: Reload {0}
sq: Ringarko {0}

en: Remark
sq: Vërejtje

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove Filter
sq: Hiq Filtrin

en: Remove Formatting
sq: Hiqni formatimin

en: Remove {0}
sq: Hiq {0}

en: Rename Tag
sq: Riemëro Etiketën

en: Rename {0}
sq: Riemëro {0}

en: Report bugs
sq: Raporto problemet

en: Report bugs to the software vendor directly when they occur.
sq: Raporto problemet tek shitësi i programit menjëherë kur ato ndodhin

en: Request permissions for webkit desktop notifications.
sq: Kërkesë autorizimi për njoftimet webkit desktop

en: Resolve Conflicts
sq: Zgjidhni Konfliktet

en: Resolve Duplicate {0} Suspicion
sq: Zbërthe dyshimin e duplikatës {0}

en: Resolve all conflicts
sq: Zgjidh të gjithë konfliktet

en: Resume upload
sq: Rifillo ngarkimin

en: Reuse last username logged
sq: Ri-përdor emirn e përdoruesit të futur së fundmi

en: Save config
sq: Ruaj konfigurimin

en: Save current view as favorite
sq: Ruaje pamjen aktiuale si të preferuar

en: Saved in
sq: Ruajtur në

en: Saving Favorite "{0}"
sq: Duke ruajtur të preferuarën "{0}"

en: Saving of preferences failed.
sq: Shpetimi i preferencave dështoi.

en: Search Account ...
sq: Kërko Llogarinë...

en: Search Group
sq: Kërko Grup

en: Search User
sq: Kërko Përdorues

en: Search for groups ...
sq: Kërko për grupe

en: Search for records ...
sq: Kërko për të dhëna

en: Search for users ...
sq: Kërko për përdoeues...

en: Searching...
sq: Duke kërkuar

en: Second {0}
sq: E dyta{0}

en: Select Export Definition ...
sq: Zgjidh përcaktimin e eksportit

en: Select Tag(s) to detach
sq: Zgjidh etiektën(at) për të shqitur

en: Select a country...
sq: Zgjidhni një Vënd

en: Select a {0}
sq: Zgjidh një {0}

en: Select all pages ({0} records)
sq: Zgjidh të gjitha faqet ({0} rekorde)

en: Select file containing your {0}
sq: Zgjidhni skedarin që përmban {0} tuaj

en: Select {0} to add you {1} to:
sq: Zgjidhni {0} t'ju shtohet {1} në:

en: Selected  {0}
sq: Zgjedhur {0}

en: Send Contact Information
sq: Dërgoni informacionin e kontaktit

en: Send Report
sq: Dërgo Raport

en: Sending report...
sq: Dke dërguar raportin...

en: Server Message:
sq: Mesazh Serveri:

en: Service Unavailable
sq: Shërbim i padisponueshëm

en: Set Import Options
sq: Vendosni opsionet e importit

en: Set {0} color
sq: Vendos ngjyren e{0}

en: Shared {0}
sq: Ndarë {0}

en: Show
sq: Trego

en: Show Original Image
sq: Trego pamjen origjinale

en: Show confirmation dialog on logout.
sq: Tredo dialogun e konfirmimit në dalje

en: Show load mask in grids
sq: Shfaq maskën e ngarkimit në rrejta

en: Show records that match to one of the following filters
sq: Trego të dhënat që përkojnë me një nga filtrat e mëposhtëm

en: Sibling
sq: Vëlla-Motër

en: Size
sq: Madhësi

en: Software Version
sq: Versioni i programit

en: Someone else saved this record while you where editing the data. You need to reload and make your changes again.
sq: Dikush tjetër ruajti këtë të dhënë gjatë kohs që ju po modifikonit. Ju duhet ta ringarkoni dhetë bëni ndryshimet tuaja përsëri

en: Sorry, some timeout occured while processing your request. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
sq: Na falni ka patur hubje-kohe gjatë përpunimit të kërkesës suaj. Ju lutem ringarkoni shfletuesin tuaj,provoni përsëri, ose kontaktoni me administratorin

en: Sorry, the Server did not respond any data. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
sq: Na falni, Serveri nuk kthehu ndonjë të dhene.Ju lutem ringarkoni shfletuesin tuaj,provoni përsëri, ose kontaktoni me administratorin

en: Sorry, the Server stated a "memory exhausted" condition. Please contact your administrator.
sq: Na Falni, Serveri deklaroi nje gjëndje "memory exhausted" Kontaktoni administraotin!

en: Sorry, you are not permitted to perform this action
sq: Na falni, ju nuk jeni të lejuar të kryeni këtë veprim

en: Sorry, your request could not be completed because the required data could not be found. In most cases this means that someone already deleted the data. Please refresh your current view.
sq: Na falni . kërkesa juaj nuk mund të përfundonte pasi të dhënat e kërkuara nuk u gjendën. Në shumëraste kjo do të thotë qe dikush i ka fshirë të dhënat tashmë. Ju lutem rifreskoni pamjen tuaj aktuale

en: Start definition
sq: Fillo përcaktimin

en: Stores the timestamp of the last sessions cleanup task run.
sq: Ruan vulën kohore e kryerjes së pastrimit të seksionit të fundit

en: Stripe rows in grids
sq: Shiritat në rrjetë

en: Success
sq: Sukses

en: Summary
sq: Përmbledhja

en: Sync
sq: Sinkro

en: System Container
sq: Kontenieri i Sistemit

en: System IMAP
sq: Sistem IMAP

en: System IMAP server configuration.
sq: Konfigurimi i serverit të sistemit IMAP

en: System SIEVE
sq: Sistem SIEVE

en: System SIEVE server configuration.
sq: Konfigurimi i serverit të sistemit SIEVE

en: System SMTP
sq: Sistem SMTP

en: System SMTP server configuration.
sq: Konfigirmi i serverit të sistemit SMTP

en: Tag | Tags
sq[0]: Etiketë
sq[1]: Etiketa

en: Tags
sq: Etiketa

en: Task | Tasks
sq[0]: Detyrë
sq[1]: Detyra

en: The Record can't be opened. There doesn't exist any dialog for editing this Record!
sq: E dhëna nuk mund të hapet. Nuk ekziston ndonjë dialog për të modifikuar këtë të dhënë

en: The default application to show after login.
sq: Aplikacioni u paracaktuar për tu shfaqur pas hyrjes

en: The field is editable part of the profile
sq: Fusha është pjese e modifikueshme e profilit

en: The field is readable part of the profile
sq: Fusha është pjesë e lexueshme e profilit

en: The following fields weren't imported: %s
sq: Fushat e mëposhtme nuk u impoprtuan: %s

en: The grant to add records to this container
sq: E drejta për te shtuar të dhëna në këtë kontenier

en: The grant to administrate this container
sq: E drejta e administrimit të këtij kontenieri

en: The grant to delete records in this container
sq: E drajta për të fshirë të dhëna në këtë kontenier

en: The grant to edit records in this container
sq: E drejta e modifikimit të të dhënave në këtë kontenier

en: The grant to export records from this container
sq: E drejta e eksportimit të të dhënave nga ky kontenier

en: The grant to read records of this container
sq: E drejta e leximit të të dhënave të ketij kontenieri

en: The grant to synchronise records with this container
sq: E drejta për të sinkronizuar të dhëna me këtë kontenier

en: The language of the Tine 2.0 GUI.
sq: GUI i gjuhës i Tine dy.

en: The last action you made was potentially not performed correctly.
sq: Veprimi i fundit që ju bëtë ishte potencialisht i kryer gabim

en: The merge succeeded, but the duplicate {0} could not be deleted.
sq: Shkrirja e suksesshme, por duplikata {0} nuk mundi të fshiej.

en: The minimum tag length is three.
sq: Gjatësia minimale e etiketës është tre.

en: The record you tried to link is already linked. Please edit the existing link.
sq: E dhëna që po mundoheni të lidhni është tashmë e lidhur. Ju lutem modifikoni lidhjen ekzistuese

en: The record you try to add might already exist.
sq: E dhëna që po mundoheni të shtoni mundet të egzistojë

en: The right to manage the own client state.
sq: E drejta e menaxhimit të gjëndjes së klientëve vetjak

en: The right to manage the own profile (selected contact data).
sq: E drejta e menaxhimit të profilit vetjak (të dhënat e zgjedhura të kontaktit).

en: The server is currently unable to handle the request due to a temporary overloading, maintenance or misconfiguration of the server. Please try again or contact your administrator.
sq: Serveri e ka të pamundur të trajtojë kërkesen për arsye të një mbingakimi të përkohshëm, mirmbajtje,ose keqkonfigurimi. Ju lutemi porvojeni përsëri ose kontaktoni administratorin tuaj

en: The timezone in which dates are shown in Tine 2.0.
sq: Zona kohore në të cilën datat shfaqen në Tine dy.

en: The window you want to work with is backgrounded. Your browser doesn't support to foreground the window for you, so you need to use your operating systems window switching features. Please send complaints to your browser vendor!
sq: Dritarja me të cilën doni të punoni është sfond. Shfletuesi juaj nuk suporton shfaqjen e saj, kështu që ju duhet tëpërdorni mundesitë ndryshuese të sistemit operativ. Ju lutemi dërgoini ankesat shitësit të shfletuesit tuaj

en: The {1} "{2}" is already used in the Field "{0}" and can be linked only once!
sq: {1} "{2}" është përdorur në fushën "{0}" dhe mund të lidhet vetëm një herë

en: There are no applications enabled for you. Please contact your administrator.
sq: Nuk ka aplikacione të aktivizuara per ju. Ju lutem kontaktoni administratorin

en: There are no preferences for this application.
sq: Nuk ka preferenca për këtë apliakcion

en: There are {0} {1} that might already exist.
sq: Ka që mund {0} {1} të ekzistojnë.

en: There could not be found any {0}. Please try to change your filter-criteria, view-options or change the module you search in.
sq:  Nuk u gjet ndonjë {0}. Ju lutem ndryshoni kerkesat e filtrave, opsoniet e pamjes, ose ndryshoni modulin ku po kerkoni

en: There could not be found any {0}. Please try to change your filter-criteria, view-options or the {1} you search in.
sq: Nuk u gjet ndonjë {0}. Ju lutem provoni të ndryshoni kriteret e fitrave tuaj,opsionet e pamjes ose {1} ju po kërkoni

en: This field has different values. Editing this field will overwrite the old values.
sq: Fusha ka vlera të ndryshme. Modifikimi i kësaj fushë do ti mbivenosej vlerave të vjetra

en: This is a system container which could not be deleted!
sq: Ky është nje kontenier sistemi i cili nuk mund të fshihet!

en: Time
sq: Kohë

en: Timeout
sq: Humbje-kohe

en: Timestamp
sq: Vulë Kohore

en: Timezone
sq: Zonë Kohore

en: Tine 2.0 does not understand all kind of files you might want to upload. You will have to manually adjust your file so Tine 2.0 can handle it.
sq: Tine dy nuk i kupton të gjithë skedarët që ju donii të ngarkoni. Ju duhettë përshtasni manualisht skedarin tuaj në mënyrë që Tine dy të mund ta trajtojë

en: Tine 2.0 needs to be updated or is not installed yet.
sq: Tine dy duhet të përditësohet ose nuk është instaluar akoma.

en: Tine 2.0 needs your help
sq: Tine dy të pret ty

en: Title
sq: Titull

en: Title Postfix
sq: Titullo Postfix

en: Toggle selection
sq: Nujëzo zgjedhjen

en: Transferring Configuration...
sq: Duke transferuar konfigurimin...

en: Transferring {0}...
sq: Duke transferuar {0}...

en: Translation state of {0}: {1}%.
sq: Gjëndja e përkthimit të {0}: {1}%.

en: Translations
sq: Përkthime

en: Transmission Completed
sq: Transmetimi përfundoi

en: Type
sq: Tip

en: UA Session Validator
sq: Vlerësuesi i seksionit UA

en: Undo change for all selected records
sq: Zhbëj ndyshimin për të gjithë të dhënat e zgjedhura

en: Unselect all
sq: Ç'zgjidh të gjitha

en: Updating Grants
sq: Duke përditësuar të drejtat

en: Upload Failed
sq: Ngarkimi Dështoi

en: Usage:&#160;
sq: Perdorur:&#160;

en: Use Geolocation Services
sq: Perdor shërbimet e Gjeopozicionimit

en: Use of external Geolocation services is allowed.
sq: Përdoirmi i shërbimeve të jashtme të Gjeopozicionimit është i lejuar

en: User Backend
sq: Fundori përdoruesit

en: User Configuration
sq: Konfigurimi Përdoruesit

en: User ID of the cron user.
sq: ID e përdoruesit për përdoruesin e cron

en: User backend configuration.
sq: Konfigurimi i fundorit të përdoruesit

en: User may change password
sq: Përdoruesi mund të ndryshojë fjalëkalimin

en: User: {0}
sq: Përdorues: {0}

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Version "{0}" of Tine 2.0 is available.
sq: Versioni "{0}" i Tine dy është i disponueshëm.

en: We regularly need your feedback to make the next Tine 2.0 releases fit your needs even better. Help us and yourself by participating:
sq: Ne na nevoitet në mënyrë të rregullt reagimi juaj.......

en: What should the file you upload look like?
sq: Me ç'farë ngjan skedari të cilin doni të ngarkoni?

en: What would you like to do?
sq: Çfarë dëshironi të bëni?

en: Window Type
sq: Tipi i Dritares

en: Wrong File Type
sq: Tip i gabuar skedari

en: Yes
sq: Po

en: You are not allowed to delete all pages at once
sq: Ju nuk lejoheni të fshini të gjithë faqet njëherazi

en: You are not allowed to delete this Container. Please define another container as the default addressbook for internal contacts!
sq: Ju nuk lejoheni të fshini këtë Konteiner. Ju lutem përcaktoni një tjetër konteniersi bllok adresash të paracaktuar për kontaktet e brëndshme

en: You are not allowed to remove all admins for this container!
sq: Ju nuk lejoheni të hiqni të gjithë administratorët për këtë kontenier

en: You are not allowed to select the {0} '{1}':
sq: Ju nuk lejoheni të zgjidhni {0} '{1}':

en: You are using an unrecognized browser. This could result in unexpected behaviour.
sq: Ju po përdorni një shfletues të panjohur. Kjo mund te rezultojë me sjellje të pa pritura

en: You can choose between modal windows or normal browser popup windows.
sq: Ju mund të zgjidhni ndërmjet dritareve modale ose dritareve kërcuese të zakonshme të shfletuesit

en: You edited {0} {1}.
sq: Ju modifikuat {0} {1}

en: You have to supply a {0} name!
sq: Ju duhet të jepni një emër {0}!

en: You might try one of these browsers:
sq: Ju mund të provoni një nga këta shfletues

en: You need to correct the red marked fields before config could be saved
sq: Ju duhet të korrigjoni fushat me ngjyrë të kuqe përpara se të mund të ruhen

en: You need to select an option!
sq: Ju duhet të zgjidhni një opsion

en: You tried to access a function that is not available. Please reload your browser, try again or contact your administrator.
sq: Ju u munduat te hapni nje funksion që nuk është i disponueshëm. Ringarkoni shfletuesin tuaj, provonipërsëri ose kontaktoni administratorin

en: You tried to link a record with itself. This is not allowed!
sq: Ju u munduhat të lidhni një të dhënë me vehtëveten. Kjo gjë nuk lejohet!

en: Your browser is not supported by Tine 2.0.
sq: Shfletuesi juaj nuk suportohet nga Tine dy

en: Your current view does not support favorites
sq: Pamja juaj aktuale nuk suporton të preferuara

en: Your input data is not valid. Please provide valid data.
sq: Të dhënat tuaja hyrëse jo të vlefshme. Ju lutem jipni të dhëna të vlefshme

en: Your password expired. Please enter a new user password:
sq: Fjalëkalimi juaj skadoi, Ju lutem vendosni nje fjalëkalim të ri:

en: Your report has been sent. Thanks for your contribution
sq: Raporti juaj u dërgua. Ju faleminderit për kontributin tuaj

en: Your session timed out. You need to login again.
sq: Seksioni juaj Humbi Kohën . Ju duhet të hyni përsëri

en: Your user account has no role memberships. Please contact your administrator.
sq: Llogaria juaj nuk ka role antarësish. Ju lutemi kontaktoni me administratorin

en: Your view is limited by {0} criteria: | Your view is limited by {0} criterias:
sq[0]: Pamja juaj është e kufizuar nga kriteri {0}
sq[1]: Pamja juaj është e kufizuar nga kriteret {0}

en: about {0} minutes
sq: rreth {0} minuta

en: add new filter
sq: shto filtër të ri

en: added
sq: shtuar

en: admin right description
sq: përshkrim i të drejtave të admin

en: anytime
sq: përherë

en: by
sq: nga

en: changed
sq: ndyshuar

en: choose other {0}...
sq: zgjidh tjetër {0}...

en: container | containers
sq[0]: kontenier
sq[1]: kontenierë

en: containers
sq: kontenierë

en: contains
sq: përmban

en: created
sq: krijuar

en: default
sq: e paracaktuar

en: default note type
sq: tipi i paracaktuar i shënimit

en: defined by
sq: përcaktuar nga

en: delete
sq: fshij

en: email
sq: e-postë

en: email contact
sq: kontak e-poste

en: ends with
sq: mbaron me

en: enter searchfilter
sq: vendosni filtrin e kërkimit

en: has notes
sq: ka shënime

en: is after
sq: është pas

en: is before
sq: është përpara

en: is equal to
sq: është baraz me

en: is equal to without (-, )
sq: është baraz pa (-,)

en: is greater than
sq: është më i madh se

en: is in week no.
sq: është në javën nr.

en: is less than
sq: është më i vogël se

en: is not
sq: nuk është

en: is personal of
sq: shte personal i

en: is within
sq: është brënda

en: last month
sq: muajin e shkuar

en: last quarter
sq: çerekun e shkuar

en: last six months
sq: gjashtë muajt e fundit

en: last three months
sq: tre muajt e fundit

en: last week
sq: javën e shkuar

en: last year
sq: vitin e shkuar

en: modified
sq: modifikuar

en: name
sq: emër

en: next month
sq: muajin që vjen

en: next quarter
sq: çerekun tjetër

en: next week
sq: javën që vjen

en: next year
sq: vitin tjetër

en: note
sq: shënim

en: offline
sq: jashtë linje

en: online
sq: në linjë

en: online open source groupware and crm
sq: GroupWare dhe CRM Burimeve të Hapura në Rrjet

en: or alternatively
sq: ose ndryshe

en: participate!
sq: Merr pjesë

en: please select a {0}
sq: zgjidhni një {0}

en: record changed
sq: e dhëna u ndryshua

en: record created
sq: e dhëna u krijua

en: reg. exp.
sq: regjistrimi i skaduar

en: removed
sq: hequr

en: reset all filters
sq: rivendos të gjithë filtrat

en: run
sq: vepro

en: run right description
sq: kryej përshkrimin e të drejtave

en: save as favorite
sq: ruaj si të preferuar

en: select a field
sq: zgjidh një fushë

en: select a operator
sq: zgjidh një operator

en: show details
sq: trego detajet

en: size
sq: madhësi

en: start search
sq: fillo kërkimin

en: starts with
sq: fillon me

en: tag name
sq: emri etiketës

en: telephone
sq: telefon

en: telephone call
sq: thirrje telefonike

en: the week before last
sq: java parafundit

en: this month
sq: këtë muaj

en: this quarter
sq: këtë çerek

en: this week
sq: këtë javë

en: this year
sq: këtë vit

en: to do list | to do lists
sq[0]: Lista Për Të Bërë
sq[1]: Listat Për Të Bërë

en: today
sq: sot

en: tomorrow
sq: nesër

en: type
sq: tip

en: unknown
sq: i panjohur

en: with the help of our
sq: me ndihmën e

en: yesterday
sq: dje

en: {0} - Unknown Exception
sq: {0} - Përjashtim i panjohur

en: {0} Forum
sq: Forumi {0}

en: {0} Homepage
sq: {0} Faqja Kryesore

en: {0} Properties
sq: {0} të drejta

en: {0} Translation Howto
sq: {0} Përkthimi Si të

en: {0} grant is required for desired action
sq: {0} e drejtë kërkohet për veprimin që doni

en: {0} hour | {0} hours
sq[0]: {0} orë
sq[1]: {0} orë

en: {0} is made for you
sq: {0} është bërë për ju

en: {0} minute | {0} minutes
sq[0]: {0} minutë
sq[1]: {0} minuta

en: {0} minutes before
sq: {0} minuta më parë

en: {0} of them where identified as duplicates.
sq: {0} prej tyre u identifikuan si duplikata

en: {0} of them will be added as new records into: "{1}".
sq: {0} prej tyre do të shtohen si të dhëna të reja në: "{1}".

en: {0} records had failures and where discarded.
sq: {0} të dhëna patën probleme dhe u skarcuan.

en: {0} records have failures and will be discarded.
sq: {0} të dhëna kane probleme dhe do të skarcohen

en: {0} second | {0} seconds
sq[0]: {0} sekondë
sq[1]: {0} sekonda

en: {0} selected
sq: {0} të zgjedhur

en: {0} wants to make business collaboration easier and more enjoyable - for your needs! So you are warmly welcome to discuss with us, bring in ideas and get help.
sq: {0} kërkon të bëj bashkëpunimin e biznesit më të thjeshtë e më të pëlqyeshëm për nevojat tuaja! Kështu që, Ju jeni mëse të mirëpritur të diskutoni me ne, të sillni ide dhe të merrni ndihmë.

en: {0} workday | {0} workdays
sq[0]: {0} ditë punë
sq[1]: {0} ditë punë

en: {0} {1} has been updated properly.
sq: {0} {1} u përditësua siç duhet.

en: {0} {1} has invalid data after updating. This {1} has not been changed.
sq: {0} {1} ka të dhëna të pavlefshme pas përditësimit. Kjo {1} nuk u ndryshua.

en: {0} {1} have been updated properly.
sq: {0} {1} u përditësuan siç duhet.

en: {0} {1} have invalid data after updating. These {1} have not been changed.
sq: {0} {1} kanë të dhëna të pavlefshme pas përditësimit. Këto {1} nuk u ndryshuan.

en: {1} - Exception {0}
sq: {1} - Përjashtim {0}
